coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

دستور رئیسی: از تصمیماتی که منجر به افزایش تورم می‌شود جلوگیری کنید

رئیس جمهور طی دستوری جدید به معاون اول ماموریت تشکیل کارگروهی، جهت بررسی تصمیمات دستگاه‌های اجرایی و جلوگیری از هرگونه افزایش تورم را داده است.

طی جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت به ریاست ابراهیم رئیسی، به بررسی آخرین وضعیت قیمت کالاهای اساسی، ستاد تنظیم بازار و وزارتخانه‌ها درباره نحوه نظارت و کنترل قیمت‌ها پرداخته شد.

همچنین در طول جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت از آخرین وضعیت اقدامات و بررسی‌های انجام پذیرفته جهت اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گزارشی تحویل داده شد و در همین راستا رئیس جمهور، وظیفه اجرای دقیق و سریع‌تر این قانون تا زمان تحقق کامل حقوق و مطالبات قانونی فرهنگیان را برعهده وزیر آموزش و پرورش قرار داده است.

بیشتر بخوانید: 

ادعای محیرالعقول زارع پور: سرعت اینترنت ایران از ابتدای دولت سیزدهم 75 درصد افزایش داشته است!

دستور رئیس جمهور برای جلوگیری از افزایش تورم

همچنین رئیس جمهور در این جلسه از وزرای اقتصادی کابینه، کیفیت روش‌ها و راهکارهای نظارت بر کنترل قیمت‌ها را خواستار شد و آقایان فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، خاندوزی وزیر اقتصاد و ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی از روش نظارت و کنترل قیمت‌ها با استفاده از سامانه جامع تجارت و سامانه 124، کنترل و نظارت فروشگاهی و البته نظارت و بازرسی‌های میدانی گزارش‌هایی به رئیس جمهور ارائه دادند.

افزایش تورم
افزایش تورم

رئیسی در ادامه ضمن بیان احتمال گران‌فروشی و تخلف تعدادی از واحدهای صنفی در ابتدای سال، نسبت به تشدید نظارت و بازرسی در کنترل قیمت‌ها تاکید داشت.

همچنین در پایان، رئیسی به معاون اول خود ماموریتی محول کرد تا نسبت به تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت‌ اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی مبادرت ورزیده تا جهت بررسی و نظارت تصمیمات دستگاه‌های اجرایی از هرگونه تصمیمی که منجر به افزایش تورم بوده، جلوگیری به عمل آورند.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص دستور رئیس جمهور برای جلوگیری از افزایش تورم چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر