فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

زارع پور: قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی قطعا بیش از خارجی‌ها است

وزیر ارتباطات معتقد است که قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی قطعاً از نمونه‌های خارجی بیشتر است.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه امروز هیئت دولت عنوان کرد که قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی قطعاً از نمونه‌های خارجی بیشتر است. در ادامه وی برای اینکه ادعای خود را ثابت کند دست به مقایسه پیام‌رسان واتس‌اپ با پیام‌رسان‌های ایرانی زد. وی همچنین علت کندی همگام‌سازی یک پیام‌رسان ایرانی را، استفاده از فیلترشکن عنوان کرد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی

قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی از نگاه وزیر ارتباطات بیشتر از نمونه‌های خارجی است

وزیر ارتباطات اعتقاد دارد پلتفرم‌های داخلی هیچ دست کمی از نرم‌افزارهای خارجی ندارند. زارع‌پور تأکید کرد برخی از پلتفرم‌های داخلی، قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند. برای این امر نیز اینکه به تازگی قابلیت ویرایش پیام به واتس‌اپ اضافه شده است را مثال زد.

«عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در گلایه به کندی هم‌گام سازی یک پلتفرم داخلی گفت: «هر نرم‌افزار خارجی هم باز کنید تا اطلاعات را از سرور بگیرد، چند ثانیه زمان می‌برد.»

او با بیان اینکه پلتفرم‌های داخلی هیچ دست کمی از نرم‌افزارهای خارجی ندارند، گفت:

من با قطعیت عرض می‌کنم بعضی از پلتفرم‌های داخلی حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند. به طور مثال واتس‌اپ چند وقت پیش نسخه جدیدی داد و ویرایش پیام اضافه کرد، اما ویرایش پیام، تماس صوتی و تصویری با کیفیت و استاتوس در پیام‌رسان‌های داخلی وجود دارد.

قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی از نگاه وزیر ارتباطات بیشتر از نمونه‌های خارجی است

زارع‌پور باور دارد اینکه پیام‌رسان‌های داخلی توانسته‌اند چند ده میلیون نفر را در روز میزبانی کنند، اتفاق بزرگی است: «ما تجربه میزبانی از میلیون‌ها کاربر را نداشتیم و در چند ماه اخیر به وجود آمده است.»

او در پاسخ به گلایه خبرنگاری درباره مشکل دسترسی به برخی سایت‌های داخلی گفت:

هر چیزی بگویید آنلاین برای شما چک می‌کنم، روحیه من این گونه است. مطالبات باید واقعی شود. در پیام‌رسانی توسط سکوهای داخلی ما مشکل خاصی نداریم. ممکن است مقطعی یک اختلالی پیش آید که طبیعی است. هر ظرفیتی که در وزارت ارتباطات باشد اعم از سخت افزار، پهنای باند و زیرساخت برای پلتفرم‌ها فراهم می‌کنیم.

زارع‌پور با بیان اینکه وضعیت موجود باید ارتقا یابد که زمان‌بر است، اظهار داشت اگر مراجع بین‌المللی را نگاه کنید، سرعت اینترنت در یک سال گذشته افزایش یافته است: «آنچه که مردم نسبت به آن شاکی هستند، استفاده یک عده از فیلترشکن بابت محدودیت‌هایی که پیش آمده است و طبیعتاً سرعت را کاهش می‌دهد.»

او در پاسخ به این سؤال که خط او با فیلتر است یا بدون فیلتر، گفت:

«خیر من هم مثل مردم.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره قابلیت‌های پیامرسان‌های ایرانی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    واقعا دارم به این نتیجه میرسم که عمدا با این مدل نظر دهی دنبال بیشتر سوزوندن مردم هستن جناب وزیر !!!! تلگرام فیلتر سرعت ارسال و دریافت فایل بیشتری داره نسبت به تمام پیام رسان های دردانه شما

    خداوند شر پیام رسان های داخلی را از سر ملت کم بفرماید ان شاء الله تعالی

    پاسخ