coinex
راهنمای خرید تکراتو

دولت آمریکا 41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب را می‌فروشد؛ ماجرا چیست؟

41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب توسط دولت آمریکا فروخته خواهد شد. گویا سرو ته این قضیه به خرید و فروش مواد مخدر رسیده است.

دولت آمریکا 41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب را به‌فروش می‌رساند. این بیت‌کوین‌ها در ارتباط با پرونده راس اولبریکت (خالق وب‌سایت سیلک‌رود) که به وب‌سایت جاده ابریشم معروف است توقیف شده و برای فروش آماده می‌شود. طبق اخبار بدست رسیده، از این وب‌سایت به‌منظور خرید و فروش مواد مخدر استفاده شده است و به‌همین دلیل خالق آن را دستگیر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: استخراج بیت کوین در ماه ؛ جایزه LunarCrush که در حال حاضر 1.5 میلیون دلار می‌ارزد

ماجرای فروش 41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب چیست؟

دولت ایالات متحده در پی فروش بیش‌ از 41000 واحد بیت کوین است که در قالب یکی از پرونده‌های مرتبط‌ به راس اولبریکت (خالق سیلک‌رود) توقیف شده بود. سیلک‌رود (جاده‌ی ابریشم) وب‌سایتی در دارک‌وب بود که از آن برای خریدوفروش موادمخدر استفاده می‌شد.

پرونده‌ی محکومیت جیمز ژانگ که روز گذشته در دادگاه منطقه‌ جنوبی ایالت نیویورک ثبت شده است، اعلام می‌کند مقام‌های دولت آمریکا فرایند فروش تقریبا ۵۱٬۳۵۲ بیت کوینی را شروع کرده‌اند که از سیک‌رود ضبط کرده بودند. براساس این پرونده، مقام‌های دولت آمریکا تقریباً ۹٬۸۶۱ بیت کوین را در ۱۴ مارس ۲۰۲۳ (۲۳ اسفند ۱۴۰۱) با قیمت بیش از ۲۱۵ میلیون دلار فروخته‌اند تا تقریباً ۴۱٬۴۹۱ بیت کوین باقی بماند.

ماجرای فروش 41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب چیست؟

ظاهراً آمریکا قصد دارد بیت کوین توقیف‌شده را در چهار مرحله تا پیش از پایان سال جاری میلادی بفروشد. دور دوم فروش بیت کوین مذکور تا قبل از جلسه‌ محکومیت ژانگ آغاز نخواهد شد.

اواخر سال گذشته‌ی میلادی، جیمز ژانگ با اتهام تلاش برای سرقت بیت کوین سیلک‌رود در سال ۲۰۱۲ مجرم شناخته شد. دولت آمریکا در آن زمان بیش‌ از ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین را از حساب‌های ژانگ پیدا کرد که معادل 3میلیارد دلار قیمت داشت.

بازارگاه سیلک‌رود که ۱۰ سال پیش توقیف و از دسترس خارج شد، به کاربرانش امکان می‌داد کالاهای غیرقانونی مثل اسلحه و اطلاعات کارت‌های اعتباری دزدیده‌شده و مواد‌ مخدر را خریدوفروش کنند. محبوبیت فراوان سیلک‌رود باعث واکنش مقام‌های ایالات متحده شد. در سال ۲۰۱۳، آمریکا بنیان‌گذار سیلک‌رود را دستگیر کرد. او هم‌اکنون در حال گذراندن حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فروش 41000 بیت‌ کوین توقیف شده در دارک وب چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر