;
coinex

نخستین مجری خبر هوش مصنوعی کویت معرفی شد [+ویدیو]

نخستین مجری خبر هوش مصنوعی کویت رسما معرفی شد. چندی پیش از این نیز ربات اخبارگوی چینی معرفی شده بود.

پس‌از رونمایی ربات اخبارگوی مبتنی‌بر هوش مصنوعی در چین، حالا نوبت به مجری هوش مصنوعی رسیده است. براین اساس هم‌اکنون شاهد معرفی نخستین مجری خبر هوش مصنوعی در کویت هستیم. پیش‌از این نگرانی‌هایی درباره جایگزینی ربات‌های هوش مصنوعی با اخبارگویان انسانی وجود داشت و حالا نیز باید نگران از دست رفتن شغل بسیاری از مجریان تلویزیونی و … نیز باشیم. با این رویه تکنولوژی هوش مصنوعی روز‌به‌روز شغل‌های بسیار دیگری را نیز ناک‌اوت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ربات انسان نمای Figure 01 توسط مهندسان سابق اپل، تسلا و بوستون داینامیکس معرفی شد

مجری خبر هوش مصنوعی کویت معرفی شد

نشریه کویت نیوز در حساب توییتر خود از این مجری اخبار هوش مصنوعی با نام «فدا» (Fedha) که زنی با کت مشکی و تی‌شرت سفید است، رونمایی کرد. همچنین ویدیویی از این مجری مجازی منتشر شده که در آن به زبان عربی گفته می‌شود:

«من فدا هستم، اولین مجری در کویت که با هوش مصنو‌عی در کویت نیوز کار می‌کند. چه نوع اخباری را ترجیح می‌دهید؟ نظرات شما را می‌شنویم.»

کویت نیوز وابسته به روزنامه کویت تایمز است که در سال 1961 به عنوان اولین روزنامه انگلیسی زبان این کشور تأسیس شد. «عبدالله بوفتین»، معاون سردبیر هر دو رسانه می‌گوید که این آزمایشی برای محک زدن پتانسیل هوش مصنو‌عی در ارائه «محتوای جدید و نوآورانه» بوده است.

او گفت: «فدا در آینده قادر خواهد بود که لهجه کویتی داشته باشد و بولتن‌های خبری را در حساب این توییتر این نشریه که 1.2 میلیون دنبال کننده دارد، ارائه کند.» بوفتین همچنین گفت:

فدا یک نام محبوب و قدیمی کویتی است که به نقره اشاره دارد… ما همیشه رنگ ربات‌ها را نقره‌ای و فلزی تصور می‌کنیم، بنابراین این دو را با یکدیگر ترکیب کرده‌ایم.

کویت اولین کشوری محسوب نمی‌شود که تاکنون از یک مجری اخبار هوش مصنوعی رونمایی کرده است. در سال 2018، خبرگزاری دولتی چین نیز از خبرخوان مجازی خود در قالب یک مرد با صدایی نسبتاً رباتیک رونمایی کرده بود.

رشد سریع هوش مصنوعی در چند وقت گذشته، نوید مزایایی در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی را افزایش داده است، اما همچنین نگرانی‌هایی را در مورد احتمال انتشار اطلاعات نادرست و تهدید مشاغل ایجاد کرده است. گزارشی از بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ماه گذشته اعلام کرده بود که هوش مصنو‌عی می‌تواند جایگزین 300 میلیون شغل تمام وقت شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره نخستین مجری خبر هوش مصنوعی کویت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر