coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی و تغییراتی مثبت در نحوه اجرای طرح کالابرگ در دستور کار قرار گرفته است.

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی در صورتی انجام می‌شود که کمتر کسی حاضر است از دریافت یارانه نقدی صرف‌نظر کرده و به دریافت کوپن الکترونیکی روی آورد. طرح کالابرگ لازم‌الاجراست اما اجباری نیست و سرپرستان خانوار مخیر به انتخاب یکی از این دو شیوه استفاده از یارانه هستند.

اما جدای از این صحبت‌ها بسیاری دریافت کالابرگ الکترونیکی را برای سروسامان دادن به بازار آشفته کالاهای اساسی ضروری می‌دانند که البته معلوم نیست درستی این نظریه تأیید شده است یا نه. به هر حال طرح کوپن الکترونیکی برای خرید کالاهای اساسی از سمت دولت ترتیب داده شده و حالا به جز اقلام قبلی مورد خرید، دو قلم کالای دیگر نیز به لیستت کالاهای قابل تهیه با کالابرگ اضافه شده است.

بیشتر بخوانید: راه نجات بازار گوشت و مرغ، توزیع کالابرگ الکترونیکی است!

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی

به نقل از ایسنا،‌ بر اساس اعلام مجری طرح کالابرگ الکترونیکی تا پایان خردادماه امسال بیش از ۶۰ هزار فروشگاه در سراسر کشور به طرح کالابرگ الکترونیکی متصل و اقلام جدید پروتئینی نظیر ماهی و حبوبات نیز پس از بررسی‌های لازم به لیست ۱۰ قلم کالای ارائه شده در این طرح اضافه خواهد شد.

طرح کالابرگ الکترونیکی طرحی است که دولت با هدف حمایت از معیشت خانوارها و حفظ سلامت غذایی افراد به اجرا درآورده و در صورت مدیریت صحیح پیش‌بینی‌ می‌شود که بخش اعظمی از تورم موجود از طریق این طرح کنترل شود.

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی

این طرح که در سال گذشته به شکل آزمایشی در چهار استان هرمزگان، قزوین، گیلان و مرکزی کلید خورد، اکنون به عنوان یک طرح ملی در ۳۱ استان کشور به اجرا درآمده است. اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تکلیف قانونی است و دولت بنا ندارد یارانه نقدی را حذف کند لذا مردم و متقاضیان مختارند که کالابرگ الکترونیکی یا یارانه نقدی را انتخاب و خرید خود را به شکل اعتباری انجام دهند.

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ پرداخت یارانه برای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و دهک‌های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان است و مردم به ‌عنوان مصرف‌کننده نهایی با استفاده از کارت‌های بانکی و اعتبار یارانه خود می‌توانند یک ماه زودتر از هر فروشگاه یا سوپرمارکتی، کالای مورد نظر خود را از لیست ۱۰ قلم کالای اساسی پرمصرف شامل شیر، پنیر سفید، ماست کم‌چرب، مرغ ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج و با هر عنوان و برندی انتخاب و خریداری کنند.

سرپرستان خانوار از طریق اپلیکیشن “شما” می‌توانند ریز تراکنش‌های خرید خود را از طریق کالابرگ مشاهده کنند. همچنین فروشگاه‌ها می‌توانند برای پیوستن به طرح کالابرگ الکترونیکی نرم‌افزار شما (شبکه ملی اعتبار) را از طریق نرم‌افزارهای بازار، مایکت یا سایت فارا به نشانی https://sfara.ir/ دانلود کرده و فروشگاه خود را در این طرح ثبت کنند تا فهرست فروشگاهی متقاضی در اختیار شرکت‌های پرداخت قرار گیرد.

پیشتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی سامانه کالابرگ الکترونیکی در سراسر کشور و اتصال حدود ۵۰ هزار فروشگاه اعم از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیر زنجیره‌ای به این سامانه خبر داده و گفته بود:

هنوز تصمیم جدیدی درخصوص شیوه‌ها و بسته‌های جدید اتخاذ نشده و مردم می‌توانند به صورت اعتباری حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی خود خرید اعتباری داشته باشند.

طرح کالابرگ الکترونیکی که از ۱۵ اسفندماه با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور اجرایی شده اکنون در بین مردم شناخته شده و جای خود را در میان اقشار متوسط و کم درآمد باز کرده است. بر همین اساس دولت در راستای توسعه این طرح مشوق‌های جدیدی پیش‌بینی کرده و با توجه به استقبال دهک‌های کم درآمد و متوسط در حال تهیه بسته جدید حمایتی در قالب طرح کالابرگ الکترونیک است.

تعداد فروشگاه‌های ارائه‌دهنده خرید اعتباری تا پایان خردادماه افزایش می‌یابد

شرکت خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان (فارا) به عنوان مجری طرح درصدد است که تا پایان اردیبهشت امسال تعداد فروشگاه‌های ارائه دهنده خرید اعتباری را به ۵۰ هزار فروشگاه برساند و در پایان خرداد ماه به بیش از ۶۰ هزار فروشگاه افزایش دهد.

افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی

آنطور که هادی کاشف، مجری طرح کالابرگ الکترونیک گفته دهک‌های درآمدی سه تا پنج بیشترین استقبال از این طرح را داشته‌اند و بیشترین میزان خرید اعتباری پس از این عده توسط دهک‌های یک و دو انجام شده است.

به گفته وی از ۱۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون نزدیک به ۵۰ هزار فروشگاه در سراسر کشور به برنامه کاربردی «شما» (فارا) یا سایت SHOMA.SFARA.IR متصل شده‌اند و یارانه‌بگیران می‌توانند با مراجعه به این فروشگاه‌ها خرید اعتباری خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزوده شدن دو کالای جدید به طرح کالابرگ الکترونیکی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر