;
coinex

سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال ژاپنی‌ها توسط هکرهای کره شمالی

بر اثر اقدامات گروه‌های هکری کره شمالی از سال 2017، شاهد سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال از ژاپنی‌ها بودیم که این رقم معادل 30 درصد از چنین سرقت‌هایی است.

گروه‌های هکری مرتبط با کره شمالی از سال 2017 موفق به سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال ژاپنی‌ها شده‌اند که مقدار زیادی در حوزه ضرر‌های صنعت رمزارزها به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم ؛ پروژه جنجالی خالق ChatGPT

سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال ژاپنی‌ها توسط هکرهای کره شمالی

روزنامه اقتصادی «نیک‌کی» ضمن اشاره به بررسی شرکت تحلیل بلاک‌چین انگلیسی «الیپتیک» اظهار کرد: «این میزان برابر با 30 درصد از کل چنین ضررهایی در دنیا محسوب می‌شود.»

سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال

این گزارش در حالی منتشر شده که وزیران دارایی و روسای بانک مرکزی کشورهای گروه هفت، شنبه این هفته طی بیانیه‌ای اعلام داشتند که از تدابیری به‌منظور مقابله با تهدیدهای فزاینده فعالیت‌های غیرقانونی عوامل دولتی همچون سرقت دارایی‌های دیجیتالی حمایت خواهند کرد. طبق گزارش رویترز، شرکت الیپتیک که این بررسی را از سوی روزنامه نیک‌کی انجام داده، تخمین زده است که کره شمالی در فاصله سال 2017 تا 2022 مجموعا 2.3 میلیارد دلار رمزارز را از شرکت‌ها دزدیده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال ژاپنی‌ها از سوی هکرهای کره شمالی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    دمشون گرم، چرا میگم دمشون گرم به این خاطر، زمانی که قدرت‌های دنیا بواسطه قدرت نظامی و اقتصادی که دارند با ابزارهایی مانند تهدید و تحریم شروع می‌کنند به زورگویی نسبت به کشورهایی که می‌خواهند مستقل باشند و در عین حال بدنبال توسعه و پیشرفت نیز می‌باشند، چنان عرصه را برای این کشورها تنگ می‌کنند که دیگر راهی بجز این برای آن کشور باقی نمیماند

    پاسخ