coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

هشدار بانک مرکزی به کاربران ایرانی رمزارزها ؛ مراقب صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمجاز باشید!

بانک مرکزی با اعلام هشدار به کاربران ایرانی رمزارزها در صرافی‌های غیرمجاز، از سوءاستفاده برخی فعالان در حوزه رمزارزها از عنوان «صرافی» در فضای مجازی خبر داد.

در این راستا برخی فعالان در حوزه رمز ارزها گاهی مواقع با سوءاستفاده از عنوان «صرافی» اقدام به تحصیل وجاهت و مشروعیت کرده و از این راه دست به جلب اعتماد عمومی می‌زنند که این امر به هیچ وجه از سوی بانک مرکزی تأیید نخواهد شد و فعالیت‌های این چنینی که می‌تواند منجر به تحمیل ضرر و زیان به هموطنان شود را غیرقانونی و خلاف مقررات اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید: سرقت 721 میلیون دلار ارز دیجیتال ژاپنی‌ها توسط هکرهای کره شمالی

هشدار بانک مرکزی به کاربران ایرانی رمزارزها در صرافی‌های غیر مجاز

بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای در هشداری به کاربران ایرانی رمزارزها بیان داشت:

«به اطلاع می‌رساند با استناد به قوانین جاری کشور از جمله قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هرگونه فعالیت در بازار ارز مستلزم اخذ مجوز از بانک مرکزی بوده و اشتغال به عملیات صرافی بدون اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی و خرید و فروش ارز خارج از واحدهای مجاز ممنوع است.»

کاربران ایرانی رمزارزها

بنابراین استفاده از واژه «صرافی» تنها در شرکت‌های صرافی دارای مجوز از این بانک فراهم خواهد بود و هیچ کسب و کار فعال اقتصادی دیگری امکان استفاده از این عنوان جهت انجام عملیات خود را ندارد.

لذا هموطنان گرامی باید جهت جلوگیری از به خطر انداختن اموال و دارایی‌های خود تنها به انجام مبادلات و معاملات مجاز در شرکت‌های صرافی دارای مجوز از بانک مرکزی که اسامی آن‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک به آدرس www.cbi.ir ذکر شده مراجعه و پس از مشاهده مجوز قرار گرفته در محل شرکت و کنترل اعتبار آن از پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور اقدام به انجام معاملات خود کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص هشدار بانک مرکزی به کاربران ایرانی رمزارزها در مورد صرافی‌های غیرمجاز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر