coinex
راهنمای خرید تکراتو

سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات رونمایی شد

سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات معرفی شد. شرکت مخابرات قصد دارد در ارائه سرویس‌های نوآورانه و جدید پیشرو باشد.

شرکت مخابرات ایران سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات را با هدف ارائه خدمات نوین و سرویس‌های نوآورانه رونمایی کرد.  «مجید سلطانی» مدیرعامل مخابرات ایران نام این سرویس را “هوبان” عنوان کرد و گفت به مدت چندین ماه روی این سرویس تحقیق و مطالعه انجام شده است. جزئیات سرویس جدید ابری مخابرات را می‌توانید در ادامه مطلب دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: رییس جدید اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران منصوب شد

سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات معرفی شد

به نقل از ایرنا، سامانه نظارت تصویری ابری هوبان امروز در شرکت مخابرات افتتاح شد. این سرویس در شمار پیشروترین سرویس‌های نظارتی تصویری ابری در دنیا است. از کل سامانه نظارت تصویری، فقط دوربین‌ها در محل مشتری نصب می‌شوند. مشتری نیازی به نگهداری و پشتیبانی زیرساخت سخت‌افزاری ضبط، مدیریت و انتقال تصاویر ندارد و به صورت ابری تصاویر را دریافت می‌کند.

سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات

همچنین کاربر هزینه شبکه انتقال تصاویر را به صورت زمانی پرداخت می‌کند و نه حجمی. این باعث می‌شود از محاسبات پیچیده پهنای‌بند، قطعی تصاویر به‌دلیل افزایش پهنای‌باند مصرفی از میزان خریداری شده و موارد متعدد دیگر رهایی یابد. در این سرویس که‌شرکت مخابرات با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی آن را ارائه می‌دهد دوربین مداربسته و ملزومات نصب به‌صورت رایگان‌ (امانی) در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. این سرویس ابتدا در تهران و پس از آن در شهرهای دیگر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

«مجید سلطانی» مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در آیین رونمایی از سرویس نظارت تصویری «هوبان» که در شرکت مخابرات ایران برگزار شد، گفت:

تقریبا چند ماه قبل بحث کارهای مطالعاتی طرح استفاده از خدمات ابری در شرکت مخابرات آغاز شده است. در ماه‌های پایانی سال در کمیته تجاری نیز جلساتی را به این موضوع اختصاص دادیم اما برای این‌که طرح نظارت تصویری به نتیجه برسد و روند کار طولانی نشود تصمیم گرفتیم به آن سرعت بخشیم و طرح را به‌صورت پایلوت اجرا کنیم.

وی تاکید کرد: «این طرح را در یکی از مناطق تهران به‌صورت پایلوت پیاده‌سازی و نتیجه را بررسی کردیم. امیدواریم با همکاری مدیران استان‌ها و معاونت تجاری بتوانیم این‌طرح را در تمام استان‌ها جلو ببریم و به‌مرحله‌ای برسیم که طرح هوبان به‌صورت کشوری اجرا شود.»

سلطانی افزود:

مناطق استانی مخابرات از امروز سرویس نظارت تصویری هوبان را دنبال خواهند کرد تا به‌زودی شاهد ارائه این طرح به‌صورت کشوری باشیم. خام‌فروشی سرویس‌های مخابرات برای افزایش درآمد انتخاب‌های دیگری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات افزود: «شرکت مخابرات باید برای ارائه سرویس‌های جدید و فناورانه پیشقدم شود و از این شبکه بزرگ با مشتریان دائمی در کشور استفاده کند. در استان‌ها کارهای خیلی‌خوبی صورت گرفته و سرویس هوبان نیز باید به مشترکان شرکت مخابرات ارائه شود.»

سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات

همچنین «داوود زارعیان» معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات نیز در این مراسم گفت:

یکی از دغدغه‌های جدی ما افزایش درآمد مخابرات و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران است. سیاستی که در کمیته راهبرد مصوب شد استفاده از خدمات جدید و سرویس‌های نوین در شبکه مخابراتی کشور با کمک شرکای تجاری است.

وی تاکید کرد: «وظیفه شرکت مخابرات و مناطق استانی ما این است که برای سال ۱۴۰۵ درآمدی معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان برای مخابرات پیش‌بینی شد و می‌توان ۳۰ درصد از این مبلغ را از حوزه فناوری‌های نوین به‌دست بیاوریم. همه‌ما به اینجا رسیده‌ایم که دوران سرویس‌های قدیمی با هزینه زیاد بهره‌وری زیادی ندارد.»

زارعیان گفت:

مطالعاتی که سال ۲۰۲۲ انجام شد نشان داد ۷۸ شرکت تلکامی بزرگ با میلیون‌ها دلار سرمایه درآمدشان کمتر از ۷ شرکت فناوری است. همین مسئله ضرورت ورود به دنیای فناوری را افزایش می‌دهد و ما نیز در این مسیر قدم خواهیم برداشت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رونمایی از سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر