coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

اتوبوس شهری فوتون C12 به ترکیب حمل‌ونقل شهری تهران افزوده می‌شود [+تصاویر تست فنی در خیابان‌های تهران]

اخیراً تصاویری از تست آزمایشی و با پلاک گذر موقت اتوبوس شهری فوتون C12 در شبکه حمل‌ونقل شهر تهران منتشر شده است.

اتوبوس‌های شهری از جمله وسایل نقلیه عمومی به‌شمار می‌روند که هم در بحث زیباسازی شهر و هم در بحث میزان آلایندگی هوا دارای تأثیرات قابل‌توجه هستند. در این میان، خودروسازی اسنا از گروه بهمن، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل و عقاب افشان و… در زمینه تأمین ناوگان اتوبوس‌های درون شهری در ایران، بزرگترین بازیگران هستند.

هم‌اکنون براساس تصاویر منتشر شده، یک دستگاه اتوبوس شهری فوتون C12 مشغول انجام تست‌های فنی و جاده‌ای و تطابق پذیری بوده که باید منتظر نتایج این آزمایش‌ها برای قرارگیری این اتوبوس جدید در ناوگان حمل و نقل شهری باشیم.

بیشتر بخوانید: واردات اتوبوس‌های کیا به ایران قطعی شد [+تصاویر تست فنی در غرب تهران]

معرفی اتوبوس شهری فوتون C12

این اتوبوس شهری به طول دقیق 11 متر و 98 سانتی متر از طرف شرکت فوتون چین طراحی شده است. ظرفیت آن 49 صندلی و حداکثر سرعتش هم بیش از 80 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است. پیشرانه دیزلی این خودرو با کد YC6L280-30 دارای حجم 8.9 لیتر و حداکثر قدرت 280 اسب بخار است. گیربکس این اتوبوس هم از نوع Allison خواهد بود.

اتوبوس شهری فوتون C12

تا به امروز فوتون در بخش خودروهای کاری و تجاری با شرکت‌های گوناگونی در ایران همکاری کرده که از جمله آن‌ها باید به تولید برخی محصولات فورلند از سوی بهمن، کشنده فوتون آئومان H5 توسط بهمن و ایران خودرو دیزل، تولید کامیونت‌های فوتون از سوی سایپا دیزل و همچنین تولید پیکاپ‌های این برند از طرف ایران خودرو دیزل اشاره داشت. بنابراین، این شرکت خودروساز امکان همکاری با هر سه گروه سایپا دیزل، بهمن و ایران خودرو دیزل را خواهد داشت.

اتوبوس شهری فوتون C12

براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت زامیاد که با شدت فراوانی نسبت به قبل در حال توسعه و همچنین گسترش سبد محصولات خود است، به سراغ اتوبوس‌های فوتون خواهد رفت و تصمیم دارد تا اتوبوس C12 و احتمالا دو الی سه محصول حمل و نقل شهری دیگر از این برند را به خطوط مونتاژ خود وارد کند.

اتوبوس شهری فوتون C12

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رونمایی از اتوبوس شهری فوتون C12 در سیستم حمل‌ونقل تهران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر