coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس ؛ آغاز جنگ تمام عیار با صنعت ارزهای دیجیتال!

با شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس باید منتظر آغاز جنگی تمام‌عیار با صنعت ارزهای دیجیتالی باشیم. اما ظاهراً بایننس به 13 فقره جرم متهم شده است.

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس بدلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران خود علنی شد. البته شکایت SEC فقط معطوف‌به خود صرافی نشده و طبق اخبار منتشر شده، مدیرعامل بزرگترین صرافی رمزارز جهان را نیز شامل می‌شود. این کمیسیون معتقد است که مدیرعامل بایننس در مورد فعالیت‌های خود به رگولاتورها دروغ گفته است و بدین‌ترتیب بایننس درمجموع به 13 فقره جرم متهم شده است.

بیشتر بخوانید: هشدار بانک مرکزی به کاربران ایرانی رمزارزها ؛ مراقب صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمجاز باشید!

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) در یک دادخواست جدید ادعا کرده است که بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان و «چانگ پنگ ژائو»، مدیرعامل آن، در مورد فعالیت‌های خود به رگولاتورها دروغ گفته‌اند و درمجموع، آن‌ها را به 13 فقره اتهام متهم کرده است. طبق گزارش ورج، در این دادخواست آمده:

متهمان با در معرض خطر جدی قراردادن دارایی‌های سرمایه‌گذاران، خودشان را میلیاردها دلار ثروتمند کرده‌اند.

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس

در ادامه آن ادعا شده که بایننس و ژائو به‌طور غیرقانونی از سرمایه‌گذاران درخواست کمک کرده‌اند، در چندین طرح سرمایه‌گذاری ثبت‌نشده شرکت کرده‌ و «از سرمایه‌گذاران سهام، خرده‌فروشی و نهادی در مورد نظارت و کنترل بر معاملات دستکاری‌شده‌ای از پلتفرم Binance.US که درواقع تقریباً وجود نداشته‌اند، کلاهبرداری کرده‌اند.» درمقابل، بایننس با انتشار یک بیانیه توضیح می‌دهد:

از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده تصمیم گرفته است شکایتی را علیه بایننس تنظیم کند و به‌دنبال راه‌حل‌هایی باشد، مأیوس هستیم. از همان ابتدا، ما به‌طور فعالانه با تحقیقات SEC همکاری کرده‌ایم و سخت تلاش داریم تا به سؤالات آن‌ها پاسخ دهیم و نگرانی‌هایشان را برطرف کنیم.

بایننس در بیانیه خود مستقیماً به بیشتر ادعاهای SEC نمی‌پردازد و در آن ادعا می‌کند که تصمیم گرفته است «با استفاده از ابزارهای رو‌راست و صریح اعمال قانون کرده و دادرسی به‌جای رویکرد ظریف متفکرانه موردنیاز این فناوری پویا و پیچیده، مقررات خود را تنظیم کند».

حساب Binance.US در توییتر نیز به‌طور جداگانه اعلام کرد که «دادخواست SEC بی‌پایه‌واساس است» و از صنعت کریپتو درخواست کرد تا برای مقاومت در برابر تغییر آن تلاش کند.

SEC درحالی اتهامات اشاره‌شده به‌بایننس را اعلام کرده است که ماه گذشته نیز وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات خود در مورد این صرافی را آغاز کرد تا ببیند این شرکت پس از تهاجم روسیه به اوکراین، با نقض تحریم‌های ایالات‌متحده به کاربران روس اجازه دسترسی به‌خدمات خود را داده است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر