coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی با نام HarmonyOS NEXT معرفی شد

سیستم‌عامل HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد. این نسخه از HarmonyOS را می‌توان با اندروید وان مقایسه کرد.

نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی با نام HarmonyOS NEXT در کنفرانس اختصاصی هواوی موسوم‌به 2023 HDC معرفی شد. این رویداد چندی پیش برگزار شد و در آن هواوی در کنار HarmonyOS 4 و فناوری جدید و انقلابی اتصال بی‌سیم NearLink از نسخه خالص سیستم‌عامل خود نیز رونمایی کرد.

اگر بخواهیم HarmonyOS NEXT را با اندروید مقایسه کنیم، می‌توان گفت که Android One بهترین نمونه برای مقایسه با سیستم‌عامل جدید هواوی است. چرا که این نسخه اندروید نیز به‌عنوان اندروید خام و خالص و عاری از هرگونه نرم‌افزارهای اضافی و اول شخص شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی های هواوی تا 9 میلیون تومان در بازار ایران [مرداد 1402]

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

هواوی اخیراً کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، 2023 HDC، را برگزار کرد که در جریان آن شاهد معرفی نسخه جدید سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت یعنی HarmonyOS 4 و همچنین یک فناوری اتصال بی‌سیم انقلابی با نام NearLink بودیم. بااین‌حال، بخش ویژه این رویداد، معرفی HarmonyOS NEXT بود که توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان را مشتاق کرد. HarmonyOS NEXT که درحال‌حاضر در نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان خود است، بر پایه OpenHarmony ساخته شده و جهشی به‌سمت تجربه خالص سیستم‌عامل هواوی، عاری از هرگونه برنامه اول شخص گوگل در اندروید را ارائه می‌کند.

HarmonyOS NEXT برخلاف نسخه معمولی خود، از ریشه‌های سازگار با اندروید رهایی می‌یابد. تلاش برای باز کردن یک فایل APK Android در این سیستم‌عامل منجر به یک اعلان “نمی‌توان این فایل را باز کرد” می‌شود. حرکت جسورانه هواوی نشان‌دهنده تعهد این شرکت به تقویت اکوسیستم واقعاً بومی HarmonyOS است.

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

قابل‌ذکر است، HarmonyOS NEXT منحصراً با هسته و برنامه‌های سیستمی HarmonyOS طراحی شده است که آن را کاملاً بومی‌سازی کرده و هرگونه اتکا به کدهای سنتی AOSP (پلتفرم منبع باز اندروید) را از بین می‌برد. این تصمیم استراتژیک سیستم را قادر می‌سازد تا نرمی ذاتی، بهره‌وری انرژی شدید و امنیت بی‌نظیر را دربرگیرد و پایه‌ای را برای پیشرفت‌های سیستم‌عامل HarmonyOS در آینده ایجاد کند.

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

رئیس خدمات ابری ترمینال هواوی، ژو یونگگانگ، پیش‌بینی می‌کند که پایگاه کاربری ارتقا یافته برای HarmonyOS NEXT تا سال آینده از 100 میلیون نفر فراتر رود. این پیش‌بینی، راه‌اندازی انبوهی از برنامه‌های بومی HarmonyOS را می‌طلبد که به یک پایگاه کاربر به‌سرعت درحال رشد کمک می‌کند.

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

سازگاری دستگاه‌ها با HarmonyOS NEXT درحال‌حاضر شامل Mate40 Pro و MatePad Pro 12.6 است که هر دو به تراشه‌های Kirin 9000 و Kirin 9000E مجهز هستند. درحالی‌که مطابقت با مدل‌های دیگر درحال انجام است و در آینده ارائه خواهد شد، این دستگاه‌های اولیه نگاهی اجمالی به عملکرد قدرتمند و تجربه کاربری بی‌نظیر HarmonyOS NEXT نشان می‌دهند.

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

در جستجوی کمال، HarmonyOS تحت توسعه دقیقی قرار گرفته است که منجر به بیش از 100 میلیون خط کد و بیش از 20 هزار API شده است. این تلاش چشمگیر، همراه با «موتور گرافیکی Ark» که بهره‌وری انرژی را بهینه می‌کند، پایه HarmonyOS را به وضعیت تقریباً بی‌عیب‌و‌نقصی ارتقا داده است.

یو چنگدونگ، مدیرعامل هواوی، تعهد این شرکت را به فناوری ریشه نرم‌افزار و بهبود مستمر HarmonyOS ابراز کرد. هدف HarmonyOS ازطریق نوآوری مداوم، تعریف مجدد آینده سیستم‌‌عامل‌ها به توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های کاربردی پیشرفته است که به یک پایگاه کاربر درحال گسترش پاسخ می‌دهد.

HarmonyOS NEXT به‌عنوان نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی معرفی شد

درحالی‌که هوآوی با ابتکار بلندپروازانه HarmonyOS NEXT خود به‌پیش می‌رود، دنیای فناوری مشتاقانه منتظر انتشار نسخه رسمی آن است تا شاهد آغاز عصر جدیدی در سیستم‌عامل‌های موبایل باشد. HarmonyOS NEXT با تمرکز بر برنامه‌های داخلی، عملکرد بی‌سابقه و طراحی کاربر محور، نوید انقلابی در تجربه گوشی‌های هوشمند و تغییر شکل چشم‌انداز دیجیتال را می‌دهد. درحالی‌که منتظر پذیرش گسترده این نسخه هستیم، حرکت جسورانه هواوی گواهی بر تعهد تزلزل‌ناپذیر این شرکت به‌پیشرفت و نوآوری فناوری است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره معرفی نسخه خالص سیستم عامل اختصاصی هواوی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: ترنجی

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر