coinex
OMPFinex

دانشمندان و محققان در حال ترک توییتر هستند!

طبق نتایج یک نظرسنجی جدید، دانشمندان و محققین درحال ترک توییتر هستند و به سمت رقبای آن رهسپار شده‌اند. حضور ایلان ماسک برای X مثل سیانور است!

پلتفرم Nature اخیراً با راه‌اندازی یک نظرسنجی بسیار مهم از شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) خبرساز شده است. طبق اخبار جدید، هزاران دانشمند و محقق در این نظرسنجی شرکت کرده و اکثریت آنها اعلام کرده‌اند که به فکر ترک توییتر و رفتن به سمت رقبای آن افتاده‌اند.

بدین‌شکل احتمالاً رقبایی همچون اینستاگرام تردز، بلواسکای و یا شاید هم ماستودون مقصد بعدی این افراد باشد. به هر صورت تغییرات اساسی توییتر، از شیوه‌های توییت تا تغییر لوگوی آن توسط ایلان ماسک، به مزاق کاربران خوش نیامده و غیراز دانشمندان و محققان، کاربران عادی نیز به فکر جدایی از این شبکه اجتماعی افتاده‌اند.

بیشتر بخوانید: حراج تابلوها و تجهیزات توییتر ؛ آخرین یادگاری‌های پرنده آبی فروخته می‌شوند!

هزاران دانشمند و محقق درحال ترک توییتر هستند!

براساس نظرسنجی انجام شده توسط Nature از هزاران دانشمند، بیش از نیمی از محققان علمی که از توییتر (X فعلی) استفاده می‌کنند، مدت زمان حضور خود در این پلتفرم را کاهش داده‌اند یا آن را به‌طور کلی ترک کرده‌اند. علاوه بر این، تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان به شبکه‌های اجتماعی جایگزین مانند Mastodon روی آورده‌اند.

از بین 9200 محققی که در نظرسنجی نیچر شرکت کرده است، بیش از 47 درصد استفاده از این پلتفرم را کاهش داده‌اند و نزدیک به 7 درصد توییتر را به‌طور کلی ترک کرده‌اند. نکته قابل ذکر دیگر اینکه تقریباً همین تعداد از محققان به پلتفرم‌های جدید پیوسته‌اند.

دانشمندان و محققان در حال ترک توییتر هستند!

از بین رقبای توییتر، پلتفرم منبع باز Mastodon که حتی زمان اعلام تصاحب تو‌ییتر توسط ماسک رشد قابل‌توجهی داشت، حدود 47 درصد از محققان را به خود جذب کرده است. لینکدین و اینستاگرام نیز با جذب 35 و 27 درصد از محققین در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. رقیب متا برای توییتر، یعنی Threads رتبه چهارم را تصاحب کرده است، اما نکته قابل توجه اینکه این برنامه فقط چند روز پس از انجام نظرسنجی Nature ارائه شده بود.

درست مانند گزارش‌های قبلی، یافته‌های نیچر نیز نشان می‌دهد که میزان استفاده از تو‌ییتر توسط کاربران فعال قدیمی این شبکه اجتماعی، کاهش پیدا کرده است.

توییتر برای محققان و دانشمندان پلتفرم مهمی محسوب می‌شود، زیرا از آن می‌توان برای تبلیغ تحقیقات علمی و ترویج بحث‌های علمی استفاده کرد. از طرفی دیگر، حضور آن‌ها در زمانی که تلاش زیادی برای مبارزه با انتشار اطلاعات درست می‌شود، نکته مثبتی برای توییتر محسوب می‌شود.

اما از زمان حضور ایلان ماسک شرایط کمی تغییر پیدا کرده و کاربران زیادی از سیاست‌های او برای این شبکه اجتماعی که در آنها کسب درآمد را اولویت قرار داده است، راضی نیستند.

توییتر از آن زمان با توجه به همین اهداف به X تغییر نام داده و ماسک به‌طور کلی در حال تغییر آن است. اخیراً این شرکت اعلام کرده بود که برای استفاده از TweetDeck (یا XPro جدید)، کاربران باید سرویس ایکس پریمیوم را خریداری کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ترک توییتر توسط دانشمندان و محققان چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر