coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فروش نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی در اتریش آغاز شد

نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی در فروشگاه‌های اتریش برای فروش عرضه شد. آیا این گوشت‌های تولید شده خواص گوشت ماهی دارند؟

استارتاپ فناوری غذایی «روو فودز» (Revo Foods) با همکاری یک استارتاپ فعال دیگر در زمینه مواد غذایی، چندوقت پیش موفق به تولید گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی شدند که یک جهش در زمینه مواد غذایی به حساب می‌آید. حال این گوشت‌های ساخته شده با چاپگر سه‌بعدی در فروشگاه‌هاس اتریش برای فروش عرضه شده‌اند.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی غذایی با گوشت انسان تهیه کرد!

نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی به فروش گذاشته شد

نخستین ماهی قزل‌‌‌آلای گیاهی جهان که با چاپگر سه‌بعدی تولید شده است اکنون در سوپر‌مارکت‌های اتریش دیده می‌شود. سازنده این ماهی به آینده این نسل از ماهی‌ها امید‌وار است و مشتریان نیز به زودی درمی‌‌یابند که آیا طعم آن مشابه ماهی قرال‌آلا است یا نه.

رابین سیمسا، مدیرعامل استارتاپ فناوری غذایی «روو فودز» (Revo Foods) در وین، گفت:

«ما فقط جایگزین گیاهی یا وگان تولید نمی‌کنیم. ما در حال ساختن آینده صنعت غذایی هستیم.»

به گفته روو: «این جایگزین ماهی حاوی ۱۰۰ درصد پروتئین گیاهی از قارچ‌ها، امگا ۳، همه ۹ اسید آمینه‌های ضروری، و ویتامین‌های آ، ب۲، ب۳، ب۶، ب۱۲ و دی۲ است.»

نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی به فروش گذاشته شد

شرکت روو با همکاری استارت‌آپ مواد غذایی «میکورنا» نوعی مایکوپروتئین- پروتئینی که از قارچ گرفته می‌شود- را تولید کرده که به‌طور خاص برای چاپ سه‌بعدی تهیه شده است.

این محصول اکنون در وب‌سایت روو به قیمت ۷.۷۵ دلار فروخته می‌شود. این شرکت در حال حاضر محصولات خود را به اتریش و آلمان ارسال می‌کند و از ماه اکتبر به بقیه کشورهای اتحادیه اروپا نیز خواهد فرستاد.

این نشان تجاری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی این غذا در آمریکا در دسترس خواهد بود، نوشت: «به‌زودی!! گوش به زنگ باشید.»

روو خود را شرکت غذایی دریایی معرفی می‌کند که برای نجات ماهی‌ها می‌کوشد. به گفته این شرکت، از زمان تولید این ماهی با چاپگر، جان بیش از ۱۸ هزار ماهی حفظ شده است.

طبق توضیح وب‌سایت این شرکت، در تولید این نمونه گیاهی، در مقایسه با تولید ماهی آزاد معمولی، ۷۷ تا ۸۶ درصد کمتر دی‌اکسید کربن تولید می‌شود. همچنین، مصرف آب شیرین ۹۵ درصد کمتر است.

همچنین، در اوایل سال جاری، وزارت کشاورزی آمریکا به دو سازنده متفاوت- آپ‌ساید فودز و گود میت- اجازه داد گوشت «پرورش سلولی» را که از حیوانات کشته‌شده تولید نمی‌شود، بفروشند.

برخلاف غذای تولیدی شرکت روو که حاوی هیچ فراورده حیوانی نیست، گوشت آزمایشگاهی از سلول‌هایی ساخته می‌شود که از یک حیوان زنده، یک سلول لقاح‌یافته، یا مجموعه‌ای از سلول‌های ذخیره‌شده به دست می‌آید و در بیورآکتورها رشد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص فروش نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه‌بعدی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: سیتنا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر