coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

تماشا کنید: تست سقوط آیفون 15 پرو در مقایسه با آیفون 14 پرو

با معرفی آیفون 15 پرو و پرومکس، کوپرتینویی‌ها بر روی استحکام فریم جدید و تیتانیومی خود مانور زیادی داده بودند اما حالا پس از عرضه گوشی به بازار، تست سقوط آیفون 15 پرو عکس این قضیه را نشان می‌دهد.

گوشی‌های سری آیفون 15 چند روزی است وارد بازار شده‌اند و رفته‌رفته شاهد آزمایش و تست این دستگاه‌ها هستیم. حالا در ویدیو جدیدی شاهد تست سقوط آیفون 15 پرو هستیم که از قاب تیتانیومی بهره می‌برد و هرچند گفته شده که این طراحی باعث افزایش دوام و مقاومت دستگاه نسبت به نسل قبل می‌شود، اما این ویدیو ظاهراً نتیجه دیگری را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: رکوردشکنی پیشفروش آیفون 15 ؛ سفارشات مشتریان دوماه به تعویق افتاد!

تست سقوط آیفون 15 پرو

کانال یوتوب AppleTrack اولین تست سقوط آیفون 15 پرو را منتشر کرده است که مقاومت این دستگاه در برابر سقوط از ارتفاع را محک می‌زند. براساس این ویدیو که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، به‌نظر می‌رسد قاب کناری ساخته شده از جنس تیتانیوم این دستگاه که وعده داده شده بود دوام بیشتری به همراه دارد، در مقایسه با آیفون 14 پرو چندان با دوام نیست.

هرچند آیفون 14 پرو تا انتهای تست سقوط خود شرایط بسیار خوبی داشت، اما تقریباً در اواسط تست آیفون 15 پرو روی شیشه آن ترک‌هایی ظاهر می‌شود. همچنین با تکرار این آزمایش، آسیب‌های بیشتری به شیشه پنل پشتی و جلوی دستگاه وارد می‌کند. در نهایت، نیمه پایین نمایشگر 15 پرو به‌طور کامل از کار می‌افتد (پیکسل‌های سفیدی نمایش داده می‌شود) و ماژول دوربین پنل پشتی آن نیز به‌طور کامل از شاسی جدا می‌شود.

در مقایسه پرچمدار جدید اپل با نسل قبلی که قاب آن از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده بود، ظاهراً نوار فلزی آیفون 14 پرو سریع‌تر خراش‌ها را نشان می‌دهد اما یکپارچگی ساختار آن به گوشی کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشد.

علاوه بر این، فولاد ضد زنگ دارای ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود در بسیاری از موارد برای گوشی به‌عنوان یک ضربه‌گیر عمل کند و در هنگام سقوط آسیب کمتری به خود دستگاه وارد شود. در مقابل، تیتانیوم نسبتاً سفت و سخت است که این امر باعث می‌شود فشار ناشی از ضربات در بخش‌های دیگر دستگاه پخش شود.

در نهایت، هرچند این تست نشان می‌دهد که آیفون 15 پرو به اندازه 14 پرو در برابر سقوط مقاوم نیست، اما پرچمدار جدید اپل به‌طور کلی همچنان مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد استحکام پرچمدار جدید اپل با مشاهده تست سقوط آیفون 15 پرو چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر