;
coinex

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402 ؛ شرایط فروش محصولات ایران خودرو [+ جزئیات]

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402 کمتر از 24 ساعت دیکر آغاز می‌شود. در ادامه نوشته با جزئیات شرایط فروش محصولات ایران خودرو و دیگر خودروساران همراه ما باشید.

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402 از فردا دوشنبه، 20 آذر 1402 با مشارکت 5 خودروساز داخلی آغاز می‌شود. در این دوره از فروش محصولات در سامانه یکپارچه، ایران خودرو شاید دست پر را داشته باشد؛ زیرا بزرگترین خودروساز داخلی با شرایط فروش هایما 7X در این سامانه شرکت کرده و خودروسازان دیگر نیز مانند کرمان موتور، با 3 مدل خودرو، آرین پارس موتور با لاماری ایما، صنایع خودروسازی ایلیا، با یک مدل خودرو و سانیار موتور پارسیان نیز با یک مدل خودرو حضور فعال خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: فعالیت سایپا در روسیه به حالت تعلیق درآمد؛ ناکامی سایپا در صادرات خودرو به روسیه

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402

پیش‌تر در خبری رسمی اعلام کردیم که طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه به صورت آزاد برای عموم مردم به زودی آغاز می‌شود. حال این طرح فروش قرار است از فردا دوشنبه، 20 آذر آغاز شود و فقط افرادی می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند که قبلاً ثبت‌نامی نداشته‌اند. لازم به ذکر است که شرایط فروش خودروهای داخلی در سامانه یکپارچه تا روز چهارشنبه، 22 آذر 1402 ادامه خواهد داشت.

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402

خودروهای قابل عرضه در دور جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه عبارتنداز:

 • ایران خودرو: کراس‌اوور 7 نفره هایما 7X
 • کرمان موتور: سه خودرو شامل:
 1. KMC X5
 2. JAC S3
 3. JAC J4
 • آرین پارس موتور: کراس اوور لاماری ایما
 • صنایع خودروسازی ایلیا: دایون Y7
 • سانیار موتور پارسیان: تیگار X35

* نکته بسیار مهم: تمامی خودروهای بالا در طرح‌های فروش عادی، جوانی جمعیت و خودروهای فرسوده عرضه خواهند شد.

شرایط ثبت‌نام در طرح فروش خودروهای داخلی در سامانه یکپارچه

اما شرکت در این طرح فروش شامل برخی شرایط خاص می‌شود. این شرایط عبارتنداز:

 1. داشتن گواهینامه رانندگی
 2. متقاضی نباید پلاک فعال انتظانی داشته باشد
 3. متقاضی نباید طی 48 ماه گذشته از شرکت‌های ایران خودرو و سایپا خودرو خریداری کرده باشد. همچنین این مدت برای متقاضیان خودرو دیگر خودروسازان تا 24 ماه نزول می‌کند.

طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه آذر 1402

برای سهولت در انجام کار و انتخاب بهترین محصول مدنظر شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا اطلاعاتی را از هرکدام از این خودروها بدست آورید. برای این کار می‌توانید از وب‌سایت این خودروسازان بازدید کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

* نکته مهم: لازم به ذکر است که اطلاعات کلیه متقاضیان در این طرح حسب ماده 9 آئین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص طرح فروش جدید خودرو در سامانه یکپارچه چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو درمیان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

  ایران خودرو با همراهی شورای رقابت توانست تا با تغییراتی نسبتا جزئی قیمت ۳۹۳ میلیون تومانی تارا دنده ای را در نسخه جدید به ۵۸۰ میلیون برساند. به عبارت ساده تر اضافه شدن گیربکس جدید و چند آپشن ساده برای مصرف کننده 190 میلیون تومان هزینه دارد. تارا اون تغییراتی که در شاَن یک خودروی ایرانی که مثلا سرسبد خودروهای داخلی هست رو ندارد(مثل آپشن سانروف که آپشن ۲۰ سال گذشته خارجیهاست) کجای دنیا برطرف کردن ایرادات خودرو، آپشن حساب می شود؟ واقعا معلوم نیست این افزایش قیمت بر چه مبنایی است. زمانی که همه خودروها را قیمت گذاری کردند دلار حدود 60 هزارتومان بود الان دلار تقریبا 50 هزار تومان است. بنابراین باید قیمت ها را کاهش دهند نه افزایش!
  حالا که بالاجبار تارا پلاس ثبت نام کردیم برای اینکه این ظلم تا حدودی قابل هضم باشه و کمتر آه مردم شما و زندگیتان را بگیرد؛ حداقل این خودرو تارا پلاس را با نصب سانروف و قیمت پایین ترتحویل دهید و برای خریداران تارا پلاس وام تعلق گیرد

  پاسخ