coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

زارع پور: رتبه ایران در ارتباطات صعود جهانی داشته است

وضعیت اینتزنت کشور مخصوصا در چند مدت گذشته موجب نارضایتی بسیاری از افراد شده بود. حتی در سطح جهانی نیز ما جایگاه خوبی نداشتیم اما اکنون وزیر ارتباطات از صعود جهانی رتبه ایران در ارتباطات خبر داده است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران از صعود جهانی رتبه ایران در ارتباطات خبر داد و گفت:« بر اساس آخرین اعلام اتحادیه بین المللی مخابرات در حوزه توسعه ارتباطات در بین ۱۷۰ کشور از رتبه ۸۱ به رتبه ۷۵ دست یافتیم و ۶ پله ارتقا یافته ایم.»

بیشتر بخوانید: دولت حقوق و دستمزد 1403 را تصویب کرد

او ادامه داد:« شاخص هایی که مورد بررسی قرار می گیرد شامل فراگیری ارتباطات ، کیفیت و میزان استفاده مردم از زیر ساخت ها است.در دو سال گذشته بیش از ۷ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت متصل شده و بیش از ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت دست یافته اند و این روند ادامه دارد.»

وزیر ارتباطات در ادامه در خصوص لایحه امنیت کاربران توضیح داد:« لایحه امنیت کاربران در کمیسیون حقوقی – قضایی دولت بررسی می شود و مراحل پایانی خود را طی می کند و قسمت هایی از لایحه به‌ علت بخش های قضایی نیازمند تایید قوه قضائیه بود که نامه‌ ای به رئیس قوه قضائیه ارسال شد تا نظر آنها برای این بخش ها کسب شود.»

زارع پور گفت:« از برنامه هایی که وزارت ارتباطات برای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته این است که حضور بخش خصوصی در صنعت فضایی تسهیل شود.سال ۱۴۰۲ بزرگترین قرارداد تاریخ صنعت فضایی را برای ساخت منظومه شهید سلیمانی منعقد کردیم. ۲ ماهواره بخش خصوصی آماده پرتاب است و به زودی کار آنها انجام می شود. تصاویر و داده های این دو ماهواره را پیش خرید کردیم و کل کار توسط شرکت های دانش بنیان انجام شده است. بنا داریم حداکثر استفاده را از ظرفیت شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.»

او در پایان اعلام کرد:« گفته بودم که قرار است در سال جدید شاهد افزایش ۱۰۰ برابری سرعت اینترنت باشیم و من چنین وعده ای را نداده بودم؛ تا پایان برنامه هفتم باید همه ساختمان های کشور به فیبر نوری مجهز شوند که در آن صورت سرعت اینترنت ۱۰۰ برابر می شود.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص رتبه ایران در ارتباطات چیست؟لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار روز را با ما دنبال کنید

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر