coinex
راهنمای خرید تکراتو

برخورد با بی حجابی در اولویت کار پلیس قرار گرفت

بر اساس اعلام فرمانده انتظامی تهران بزرگ طرح پلیس برای برخورد با بی حجابی با نام «طرح نور» از امروز در همه معابر و اماکن عمومی آغاز شده است.

چندی پیش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:«  فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ضمن تبریک عید سعید فطر و تقدیر از تمامی هموطنان قانون‌مدار  به سبب رعایت ارزش ها و موازین دینی و اخلاقی جامعه، به اطلاع می رساند که در چارچوب مطالبات عمومی  و بر اساس وظایف قانونی ، طرح حجاب و عفاف از روز شنبه بیست وپنجم فروردین ماه در همه معابر و اماکن عمومی با جدیت  بیشتر دنبال خواهدشد
به همین سبب ،از همه شهروندان محترم ، به ویژه دختران و بانوان گرامی، درخواست می‌شود به منظور رعایت قانون و حفظ ارزش های اخلاقی و هنجارهای ملی و مذهبی جامعه، حریم پر حرمت حجاب و عفاف را  آنگونه که شایسته است رعایت کنند.  پلیس ضمن اطمینان از رعایت موازین اخلاقی و حریم عفاف توسط قاطبه شهروندان،یادآور می شود که ناگزیر ، براساس وظایف خویش، با ناقضان قانون حجاب و عفاف برخورد قانونی می‌کند. از همین روی، از آنان انتظار دارد که به ارزش های قانونی احترام بگذارند و کنش و پوشش خود را در آن چارچوب تنظیم کنند.»

بیشتر بخوانید: طرح حجاب و عفاف کلید خورد؛ شروع از پایتخت

اکنون فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آغاز طرح برخورد با بی حجابی خبر داد و گفت:« مردم ما به قانون مداری و رعایت قانون شهره هستند و فقط درصد کمی از مردم نسبت به رعایت قانون بی‌توجهی می‌کنند. همانطور که قبلا اطلاع‌رسانی شده بود. از امروز پلیس تهران هم مانند سایر استان‌ها اقدامات خود در مورد قانون‌شکنی در مورد حجاب را آغاز خواهد کرد. این موضوع هم قانونی است و هم در خواست مردم است. پلیس به درخواست مردم مومن و متدین کشورمان و انتظاراتی که از جامعه اسلامی دارند، عمل کرده و با افرادی که ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بی‌حجابی را ترویج می‌دهند، برخورد می‌کنند.»

محمدیان ادامه داد:« در اجرای طرح نور، افرادی که به هشدارهای قبلی پلیس توجه نکردند، از امروز به صورت ویژه در سطح شهر مورد تذکر قرار می‌گیرند و اقدام قانونی در مورد آنان انجام می‌شود. انتظار ما از مردم خوبمان این است که همگی با پلیس همکاری کنند.از مردم انتظار داریم که مانند ایام نوروز در حوزه ماموریتی رعایت حجاب و عفاف با پلیس همکاری‌های لازم را داشته باشند تا ان‌شاالله نیازی به اقدام پلیسی و دستگاه قضایی نباشد.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که پلیس چه برخوردی با متخلفان در این حوزه خواهد کرد، گفت:« تخلف با جرم فرق دارد. رعایت حجاب قانون است و سرپیچی از قانون جرم است. کسی که قانون را رعایت نمی‌کند، مرتکب جرم شده است. کشف حجاب مساوی با قانون شکنی است و پلیس براساس قانون با قانون شکنان برخورد خواهد کرد. البته امیدوارم که شاهد قانون شکنی نباشیم.»

بیشتر بخوانید: 

نظر شما در خصوص برخورد با بی حجابی چیست؟لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار روز را با ما دنبال کنید

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر