coinex
راهنمای خرید تکراتو

تبلیغات وام بدون ضامن در تلگرام فریب دهنده است؛ هوشیار باشید

اخیراً با بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که تبلیغات وام بدون ضامن در تلگرام فریب‌دهنده هستند و افراد سودجو از این باب کسب سود می‌کنند.

میزان کلاهبرداری‌های اینترنتی آنقدر زیاد شده است که دیگر نمی‌توان به هرکس و هرچیزی اعتماد کرد. افزایش انواع کسب سودهای نامتعارف که از سادگی و عدم پختگی کاربران در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نشأت می‌گیرد که پشت همه آنها یک آتش بزرگ نهفته است.

در آخرین مواردی که باید به آن اشاره کنیم، تبلیغات وام بدون ضامن در تلگرام است که افراد سودجو سعی می‌کنند کاربران را با وعده این وام فریب دهند. گفتنی‌ست که مبلغ برخی از این وام‌ها تا 700 ملییون تومان و بعضاً بالاتر هم پیش رفته است.

بیشتر بخوانید: حمله کلاهبرداران به اپلیکیشن شاد ؛ اطلاعات خود را به جایی ندهید

تبلیغات وام بدون ضامن در تلگرام کلاهبرداری است

اخیراً گزارش‌های زیادی از کلاهبرداری گروه‌های تلگرامی مبنی بر پرداخت وام‌های بدون ضامن دریافت شده است.

این کانال ها با ادعای پرداخت وام بدون نیاز به معرفی ضامن، اطلاعات هویتی افراد را دریافت و تقاضای واریز پیش پرداختی را می‌نمایند. پس از واریز پیش‌پرداخت نه تنها وامی پرداخت نمی‌شود بلکه حساب افراد درخواست‌دهنده نیز مسدود می‌شود.

برخی از آنها نیز به منظور جذب مخاطب در ادعایی دروغ خود را منتسب به مراکز مالی و حتی برخی از بانک‌ها معرفی می‌نمایند.

کاربران با ارائه اطلاعات هویتی و مالی خود به این کانال‌ها زمینه سواستفاده از اطلاعات و مالباختگی‌شان را فراهم می‌نمایند.

به دلیل فیلتر بودن برخی از شبکه‌های اجتماعی، امکان پیگیری قضایی بسیاری از کلاهبرداری‌های به وقوع پیوسته در این فضا وجود ندارد. سرمایه‌هایتان را در معرض خطر قرار ندهید.

نمونه‌ای از تبلیغات این کانال‌ها در تصویر زیر قابل مشاهده است:

تبلیغات وام بدون ضامن در تلگرام کلاهبرداری است

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص اینگونه کلاهبرداری ها چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر