coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

برخورد جدی با منتشرکنندگان محتوای مجرمانه در پلتفرم های داخلی

به نظر قوه قضاییه به برنامه‌ای ویژه برای منتشرکنندگان محتوای مجرمانه در پلتفرم های داخلی می‌اندیشد و قصد دارد بدون هیچ استثنایی این برنامه را پیش ببرد.

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز سه‌شنبه، 11 اردیبهشت 1403 توضیحاتی را راجع‌به مدیریت سکوهای ایرانی داد و مستقیماً به همه منتشرکنندگان محتوای مجرمانه در پلتفرم های داخلی هشدار داد که در این خصوص برخورد قضایی صورت خواهد گرفت. اما قوه قضاییه چطور می‌تواند افراد مجرم را شناسیایی کند؟

در این خصوص اصغر جهانگیر توضیح داده است که شناسایی این افراد یا از طریق طرح شکایات مردمی، پیگیری‌های اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و یا از طریق گزارش‌های مردمی صورت می‌گیرد. در ادامه مطب با جزئیات صجبت‌های سخنگوی قوه قضاییه با ما باشید.

بیشتر بخوانید: فیلترینگ تمامی پلتفرم های بازی در ایران ؛ سلب آزادی 34 میلیون گیمر ایرانی

منتشرکنندگان محتوای مجرمانه در پلتفرم های داخلی شناسایی می‌شوند

اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد:

برخورد با انتشار محتوای مجرمانه در فضای مجازی بر اساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و مصوباتی دنبال می‌شود که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، دستورات مراجع قضایی و نهادهای مسئول در این خصوص صادر می‌کنند.

به گفته او: «این برخوردها بدون هیچ استثنایی در خصوص پیام‌رسان‌های داخلی هم انجام می‌شود.»

منتشرکنندگان محتوای مجرمانه در پلتفرم های داخلی شناسایی می‌شوند

جهانگیر در نشست خبری خود درباره نحوه تشخیص این تخلفات توضیح داده است:

«این تخلفات گاهی بر اساس گزارش‌های مردمی که به کارگروه می‌رسد، گاهی گزارش‌های خود اعضای کارگروه است که تعیین مصادیق می‌کنند یا طرح شکایتی است که توسط اشخاص، ضابطین یا نهادهای ذی‌ربط در مرجع قضایی مطرح می‌شود.»

او در پایان تاکید کرده است که دستگاه قضایی نسبت به محتوای منتشرشده در فضای مجازی بی‌تفاوت نیست و با دقت و سرعت این مسائل را رصد و به تخلفات آشکار و غیرآشکار رسیدگی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص اولتیماتوم دستگاه قضا درخصوص انتشار محتوای مجرمانه در سکوهای داخلی چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر