coinex
راهنمای خرید تکراتو

تعرفه قیمت برق در سال جاری تغییری نمی‌کند

چندی پیش معاون وزیر نیرو اعلام کرده بود که با تهمیدات در نظر گرفته شده امسال با کمبود برق مواجه نخواهیم شد. اکنون مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) راجع نحوه محاسبه تعرفه قیمت برق در سال جاری توضیحاتی را ارائه داده است.

بر اساس اعلام مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت تولید انتقال و توزیع نیروی برق، تعرفه قیمت برق در سال جاری تغییری نمی‌کند. او در این باره توضیح داد:«تعرفه‌های برق در آبان‌ماه سال گذشته اصلاح شد.۸۰ درصد مشترکان که زیر الگو مصرف می‌کنند تغییر چندانی در قبوض برق آنها اتفاق نیفتاده؛ اما نرخ برق برای مشترکان با مصرف بیشتر از الگو و به‌ویژه مشترکان بالای ۲. ۵ برابر الگو به‌صورت پلکانی و افزایشی است که انتظار می‌رود نقش به سزایی در کاهش مصرف برق این دسته از مشترکان داشته باشد.»

بیشتر بخوانید:معاون وزیر نیرو: امسال با کمبود برق مواجه نیستیم

طبق گفته های رجبی قبض برق در سال جاری به صورت ماهانه صادر خواهد شد.او می‌گوید:«اجرای پویش باانرژی، کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی به‌راحتی قابل‌انجام است.»

مدیرعامل شرکت تولید انتقال و توزیع نیروی برق اعلام کرد:«یک دوره برق رایگان به مشترکانی که مصرف برق خود را کاهش می‌دهند اختصاص خواهد یافت.پس از آن متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه‌کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم‌خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.»

رجبی مصرف آب بیش از ۸۰ درصد مشترکان کشاورزی را مطابق پروانه عنوان کرد و افزود:«مشترکان کشاورزی در صورت تأمین ۱۱ درصد از نیاز مصرف برق از طریق سامانه‌های خورشیدی از برنامه‌های مدیریت مصرف برق ایام تابستان معاف می‌شوند.»

مدیرعامل شرکت تولید انتقال و توزیع نیروی برق صنایع کوچک و متوسط که عمده مشترکان صنعتی کشور را شامل می‌شوند را از برنامه مدیریت مصرف معاف کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:«در بخش صنایع سنگین که ۳۵۰ صنعت بزرگ را شامل می‌شود نیز با همکاری وزارت صمت، کاهش مصرف در ساعات اوج بار پیش‌بینی‌شده که متناسب با ماه‌های اضطرار به مرحله اجرا در می‌آید.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص تعرفه قیمت برق چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار روز را با ما دنبال کنید.

 

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر