coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

معاون اجتماعی دادگستری تهران: مردم به همستر‌کامبت فقط به عنوان سرگرمی نگاه کنند

با فراگیر شدن بازی همستر‌کامبت در میان مردم اکنون یکی دیگر از مقام های مسئول در این باره هشدار داده است.معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران از مردم خواست فقط به عنوان یک سرگرمی به بازی همستر کامبت نگاه کنند.

ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی دادگستری تهران،در خصوص همستر‌کامبت به مردم هشدار داد و گفت:«این پروژه با بازی و سرگرمی آغاز شده است و پیشنهاد ما این است که مردم فقط به عنوان یک سرگرمی به این بازی نگاه کنند. مردم به این موضوع فکر کنند که آیا با ضربه زدن به یک سامانه می توانند کسب درآمد کنند؟»

بیشتر بخوانید:پلیس راهور به همستربازها هشدار داد؛ بازی همستر باعث کاهش توجه و تمرکز رانندگان شده

او ادامه داد:«گزارشی داریم که ۳۴ میلیون نفر در ایران از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می کنند. چرا آنجا این مباحث مطرح نیست؛ باید گفت اگر همستر کامبت به سمت عرضه ارز جدید دیجیتال برود، افراد نیز باید به فرآیند و قواعد ثبت و انتخاب صرافی و تشکیل کیف پول و نحوه معاملات آگاهی داشته باشند. مشکلات زمانی مطرح می‌شود که افراد با این مراحل ناآشنا بوده و به لحاظ عدم آگاهی اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد متخلف قرار می‌دهند و سرمایه آنها برده شده و سپس شکایت می‌کنند.»

نیکوکار افزود:«ساخت و عرضه و قیمت گذاری رمزارزها تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین المللی نیست و به راحتی امکان از دست رفتن کامل سرمایه وجود دارد و هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران طی مصوبه‌ای رمزارزها را مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نمی‌داند و استفاده از آن را در مبادلات داخل کشور مجاز نمی‌شمارد.»

وی در پایان خاطرنشان کرد:«در سال قبل ۷ پیام هشداری در خصوص رمزارزها و کلاهبرداری رایانه در حدود ۷۰ میلیون پیامک از طریق یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای مردم استان تهران ارسال شده است.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی همستر‌کامبت چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر