میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

به طور میانگین کاربران فعال روزانه فیسبوک از مرز ۱ میلیارد نفر گذشت

 • دیروز فیسبوک گزارش درآمد سه ماه سوم خود را اعلام کرد و مشخص شد که کاربران فعال روزانه این غول شبکه اجتماعی به طور میانگین 1.1 میلیارد نفر بوده است. این عدد رشدی 17 درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته نشان می دهد و به ما نیز خاطر نشان می کند که این شبکه اجتماعی در حال تبدیل شدن به چه پدیده شگفت انگیزی است.

  دیروز فیسبوک گزارش درآمد سه ماه سوم خود را اعلام کرد و مشخص شد که کاربران فعال روزانه این غول شبکه اجتماعی به طور میانگین ۱.۱ میلیارد نفر بوده است. این عدد رشدی ۱۷ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته نشان می دهد و به ما نیز خاطر نشان می کند که این شبکه اجتماعی در حال تبدیل شدن به چه پدیده شگفت انگیزی است.

  ارزش سهام این شرکت نیز به شدت در حال رشد بوده و انتظارات تحلیلگران را نیز پشت سر گذاشته است. این گزارش، درآمدی ۴.۵ میلیارد دلاری را نشان می دهد که این درآمد، سودی ۱.۴۶ میلیارد دلاری را نصیب فیسبوک کرده است. هر دوی این اعداد نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشدی بیش از ۴۰ درصدی را به خود دیده است.

  درست همانند گزارش سه ماهه گذشته، گوشی های هوشمند به پیشتازی خود در جذب بیشترین درصد درآمد برای این شرکت ادامه می دهند و درآمد تبلیغاتی فیسبوک بر روی این پلتفرم نسبت به گزارش سه ماه سوم در سال گذشته که رقمی ۶۸ درصدی را نشان می داد، با رشدی چشم گیر مواجه شده و به ۷۸ درصد رسیده است.

  سرمایه گذاران امیدوارند که این غول شبکه اجتماعی جزئیات درآمدی مربوط به اپلیکیشن اشتراک گذاری اینستاگرام خود را عرضه خواهد کرد. اینستاگرام در حال حاضر تجارت تبلیغاتی قدرتمندی را برای کاربران در اختیار کاربران قرار داده است اما فیسبوک تا بدین جا آمار و ارقام حاصل از درآمد آن را در هاله ای از ابهام قرار داده و همواره گزارشات مربوط به آن را به همراه جزئیات تبلیغاتی گسترده تر شبکه اجتماعی اش ارائه داده است.

  بنیان گذار و رئیس ارشد اجرایی فیسبوک، مارک زوکربرگ، باز هم شعارهای همیشگی را سرداده و گفته “ما فصل خوبی را پشت سر گذاشته ایم و کارهای بسیاری انجام داده ایم. ما بر روی نوآوری و سرمایه گذاری ها بلند مدتی تمرکز کرده ایم تا بتوانیم به جامعه خدمت کرده و تمامی جهان را به هم متصل گردانیم.”

  حال باید دید فیسبوک چه زمانی تصمیم دارد اطلاعات درآمدی دقیق خود از اپلیکیشن محبوب اینستاگرامش را فاش نماید.

  .

  .

  منبع: theverge


  عصر تکنولوژی، تکرا

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.