شش وب سایت که به شما امکان دانلود کتاب های الکترونیکی رایگان می دهد

شش وب سایت که به شما امکان دانلود کتاب های الکترونیکی رایگان می دهد

اگر شما نیز از دسته آدم های حریص خواندن هستید، احتمالا با بزرگترین مشکل عاشقان کتاب، یعنی هزینه بیش از حد آن، مواجه شده اید.
خوشبختانه، وب سایت های متعدد آنلاینی برای پیدا کردن کتاب های عمومی اختصاص داده شده اند، که آخرین عناوین موجود را برای فروش ارائه می دهند. حتی برای اجاره کتاب هم خدماتی داده می شود.
اگر شما به دنبال یک مطالعه فوق العاده اید و یا مایل به ایجاد کتابخانه آنلاین خود می باشید، اینجا شش تا از بهترین وب سایت هایی را که به طور قانونی، دانلود کتاب در آنها رایگان است، بررسی می کنیم.

Open Library

Open Library تاسیس شد تا “یک صفحه وب برای هر کتابی که تا کنون منتشر شده است.” باشد، این وب سایت عناوین کتابخانه های Congress، آمازون و … را جمع آوری می کند.
Open Library نه تنها بیش از یک میلیون کتاب با مالکیت عمومی، در دسترس برای دانلود با نرم افزار دیجیتالی Adobe دارد، بلکه در حال حاضر با کتابخانه ها و ناشران برای یک برنامه امانت گرفتن کتاب در قالب BookReader، PDF، و فرمت های ePub همکاری می کند.

Amazon Kindle Store

اگر شما یک Kindle دارید، در آمازون چرخی بزنید و فهرست آنچه را که به صورت رایگان در کیندل استور موجود است، بیابید. علاوه بر آثار کلاسیک جین آستن، چارلز دیکنز، و جیمز جویس، داستان های عاشقانه، هیجانی، علمی تخیلی، و فانتزی نیز وجود دارند.
حتی گاهی تخفیف ویژه ای ازائه می دهد. البته، برای استفاده از این روش، شما باید به یک دستگاه کیندل و یا یک دستگاه که با برنامه کیندل کار می کند، داشته باشید.

Project Gutenberg

Project Gutenberg سال های زیادی است که فعالیت دارد، و قدیمی ترین کتابخانه دیجیتال اینترنتی می باشد. همه چیز از کتاب گرفته تا خبرنامه ها و مقالات را دیجیتالی کرده است.
تا کنون، این وب سایت دارای بیش از 50،000 کتاب رایگان در حوزه عمومی برای دانلود در فرمت های مختلف، از جمله کتاب رایگان کیندل، کتاب ePub، فایل های متنی ساده، فایلهای PDF، و … بوده است.

Google Books

Google Books در حال حاضر یک ابزار مفید برای اسکن کتاب ها و مجلات دیجیتالی، است اما به احتمال زیاد شما نمی دانستید که می توانید از سرویس دانلود کتاب آن نیز استفاده کنید. علاوه بر ارائه میلیون ها عنوان خرید، یک بخش کتاب رایگان متشکل از کتاب های کلاسیک تا کتاب های معاصر دارد.

ManyBooks.net

ManyBooks.net نیز ویژگی های بسیار مشابهی با Project Gutenberg دارد، اما دارای یک تابع جستجو آسان تر و یک طرح بهتر برای دنبال کردن است. آنها همچنین انواع گزینه های دانلود، از HTML، PDF، eReader ، و … دارند.

این وب سایت نیز در رسانه های اجتماعی بسیار فعال است، به ویژه فیس بوک، جایی که آنها آخرین کتاب هایی را که به صورت آنلاین در دسترس هستند، در پست های خود می گذارند.

از کیندل خود کتاب اجاره کنید
هنوز هم این کتابی را که به دنبالش بودید، پیدا نکرده اید؟ بسیاری از کتابخانه ها در حال حاضر با کیندل همکاری می کنند تا شرایطی را فراهم کنند که شما کتابی را برای کتاب خوان یا گوشی خود، اگر از کیندل اپ استفاده می کنید، قرض بگیرید.

برای اجاره یک کتاب، از اوردرایو برای مشاهده اینکه آیا کتابخانه محلی شما هم در آن شرکت دارد یا نه، بازدید کنید. اگر چنین باشد، پس از آن شما می توانید وب سایت کتابخانه خود را فهرست کنید تا ببینید آنها چه کتاب های الکترونیکی برای امانت دادن در دسترس قرار داده اند. در صورتی که کتاب مورد نظر فرد موجود باشد، با آدرس ایمیل خود که متصل به کیندل انتخابی شماست قادر به در اختیار گرفتن آن کتاب می شوید.
ممکن است روند آن بسیار طولانی به نظر برسد، اما قطعا برای داشتن کتاب رایگان، ارزش دارد.

.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر