این روبات با هوش مصنوعی می تواند مانند بچه ها آموزش ببیند

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی، یک روبات شبه انسان طراحی کرده اند، این ربات همانند بچه های انسان قادر است یاد بگیرد که چگونه حرکت کند و بایستد. اتیم محققان این پروژه که تحت رهبری دکتر ایگور مورداچ می باشند، یک شبکه ی عصبی برای این روبات با هوش مصنوعی که نام آن داروین است تولید کرده اند، داروین مانند بچه های انسان، با نگاه کردن به رفتار بزرگترها نحوه نشستن، راه رفتن و یا حرکات دیگر را می آموزد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی، یک روبات شبه انسان طراحی کرده اند، این ربات همانند بچه های انسان قادر است یاد بگیرد که چگونه حرکت کند و بایستد.

تیم محققان این پروژه که تحت رهبری دکتر ایگور مورداچ می باشند، یک شبکه ی عصبی برای این روبات با هوش مصنوعی که نام آن داروین است تولید کرده اند، داروین مانند بچه های انسان، با نگاه کردن به رفتار بزرگترها نحوه نشستن، راه رفتن و یا حرکات دیگر را می آموزد.
مورداچ در مصاحبه با “کوارتز” گفت : شبکه ی عصبی موجود در ساختار این ربات مانند یک نقشه عمل می کند، یعنی روشی برای تصمیم گیری می باشد. روبات از موقعیت فعلی و هدف خود آگاه است و شبکه ی عصبی مجموعه رفتارهایی را که برای رسیدن به هدف نیاز دارد تولید می کند.
تا به حال داروین چگونه ایستادن، در حالت ایستاده ماندن و چند حرکت ساده ی دیگر را آموخته است که البته به مرور زمان می تواند با دیدن رفتارهای طبیعی، قبلیت های بیشتری را یاد بگیرد، جالب است در حالیکه امکان دارد آنها را اشتباه انجام دهد، با این حال از اشتباهات درس گرفته و بدون ترس به انجام آنها می پردازد.
داروین سنسورهایی که اطلاعات حالت لنگیدن و همینطور فشار روی پاها و مفاصل را انتقال می دهند، به بازی گرفته، و یاد می گیرد که چگونه از این اطلاعات برای نشستن، ایستادن و چندین حرکت دیگر استفاده کند.
مورداچ و هم تیمانش امیدوارند که داروین بتواند دور محوطه ی دانشگاه برکلی حرکت کند و تا سال آینده قادر باشد جهان اطراف خود را بشناسد و همینطور توانایی برداشتن اشیا را داشته باشد.
این تیم امیدوار است که داروین و روباته ای مشابه در سال های آینده قادر باشند به محل هایی مانند محیط های سمی و خطرناک که انسان ها به دلیل آسیب پذیری شان نمی توانند در آنها قرار گیرند، بروند.

.

.

منبع: techradar


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر (1 نظر)

    پیشنهاد می کنم یه سر به این سایت بزنیداین سایت واسه بچه های هوش شریفه که الان امریکا هستنwww.aicode.ir

    0

    0
    پاسخ