همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گوگل گلس در قالب یک عینک یک چشمی بازگشت

گوگل گلس در قالب یک عینک یک چشمی بازگشت

گوگل اوایل این هفته یک پتنت جدید ثبت کرد، که ممکن است گوگل گلس 2 باشد. در حالی که نسخه اصلی از این گجت پوشیدنی بر روی بینی پوشنده ی آن تکیه می دهد، ولی این طراحی جدید بستگی به این دارد که کاربر تعادل آن را در کنار سر خود نتظیم کند. اسناد و مدارک USPTO می گوید که این دستگاه برای “دریافت، انتقال و نمایش داده ها،” درست مثل گوگل گلس استفاده می شود.
به نظر می رسد این دستگاه به یک طرف صورت تکیه دهد، در واقع روی یک گوش قرار می گیرد و صفحه نمایش آن درست بالای چشم مستقر می شود. کاربر قادر به پیکربندی دستگاه برای تناسب در اطراف صورت خود و نگه داشتن صفحه نمایش بالا یک چشم خواهد بود. یک منشور در آن بکار رفته بنابراین فیلم می تواند با هر دو چشم دیده شود. جالب توجه است که در اصل این پتنت توسط گوگل در سپتامبر 2012 ثبت شد، یعنی مدت ها قبل از اینکه گوگل گلس به میدان بیاید. با وجود اینکه کافه ها، سینما ها و برخی از رستوران های برای مشتریان خود پوشیدن آن را ممنوع کرده اند، کسانی که با این عینک برخورد داشته اند، آن را به عنوان “Glassholes” می شناسند.
بدیهی است که تمام آن برنامه های فانتزی که گوگل در نظر نداشت که برای توزیع این محصول انجام دهد، هرگز به ثمر نرسید و ویدئوی شگفت انگیزی که گوگل برای نشان دادن آنچه برای آینده گوگل گلس فکر می کند، منتشر کرد (پس از آن به نام “پروژه های گلس” نامسده شد) همه در مورد چیز هایی بود که نه تا کنون اتفاق افتاده و نه ممکن است که زمانی محقق شود.
گوگل فروش گوگل گلس را در ماه ژانویه متوقف کرد و گفت به فرصتی برای مکث و تنظیم مجدد برنامه های خود نیاز دارد. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که یک نسخه جدید از این محصول در سال 2015 راه اندازی مجدد می شود، اما این طرح نیز به وقوع نپیوست. گفتنی است که تونی فادل، که ایده ی آی پاد و ترموستات هوشمند نست از آن بوده است، در حال حاضر در این پروژه همکاری می کند. همچنین شایعاتی وجود دارد که این دستگاه به عنوان یک دستکاه شرکتی راه اندازی مجدد می شود در واقع گفته شده است که گوگل گلس 2 در شرکت متمرکز می شود و شاید این بهترین دوره ی عمل برای گوگل باشد. انتظارات برای اولین بار از گوگل کلس اصلی، بیش از حد بالا بود در حالی که حتی نوار آن در یک ارتفاعی تنظیم می شد که گوگل گلس نمی توانست نزدیک به دسترسی باشد.
این پتنت در تاریخ 24 نوامبر سال 2015. به گوگل تعلق می گیرد که شماره پتنت آن US 9,195,067B ، می باشد و تحت عنوان “دستگاه پوشیدنی با ورودی و خروجی سازه ها” نام گذاری شده است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر