میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

برای رقابت بر سر ارتفاع، برج جده عربستان یک کیلومتر قد می کشد

 • برای رقابت بر سر ارتفاع، برج جده عربستان یک کیلومتر قد می کشد

  رقابت بر سر ارتفاع به سرزمین عرب ها رسیده است پس از امارات و عراق اکنون نوبت به عربستان رسیده است تا در این وادی، خودی نشان دهد. شرکت گروه اقتصادی جده عربستان به تازگی ۲.۲ میلیارد دلار برای تکمیل برج جده در نظر گرفته است. این آسمانخراش غول آسا که از سال ۲۰۱۳ عملیات ساخت آن آغاز شده است می رود که بلندترین ساختمان جهان لقب گیرد (اما قبل از تکمیل برج عروس بصره در عراق).

  برج جده قرار است با قد کشیدن تا ارتفاع ۱,۰۰۷ متری به باشگاه سازه های ۱ کیلومتری بپیوندد – در حال حاضر این باشگاه هیچ عضوی ندارد – و در بندر جده در کناره دریای سرخ آرام گیرد.

  در حال حاضر بلندترین ساختمان جهان برج خلیفه دبی است که ۸۲۸ متر ارتفاع دارد. درباره برج عروس بصره هم باید گفت در عین حالی که بلندتر از برج جده خواهد بود اما هیچ برنامه فوری برای ساخت آن وجود ندارد.

  برج جده قرار است با قد کشیدن تا ارتفاع 1,007 متری به باشگاه سازه های 1 کیلومتری بپیوندد-

  برای بالا رفتن در این برج یک کیلومتری، ۵۹ آسانسور در نظر گرفته شده است و شامل ۵۳۰,۰۰۰ متر مربع فضای طبقاتی است.

  برج جده عربستان دارای مرتفع ترین رصد خانه جهان، یک هتل لوکس چهار فصل و فضا های اداری زیادی است و آپارتمانهای بسیار مجللی برای آن در نظر گرفته شده است.

  شکل مثلثی آن، الهام گرفته از شکل برگ های یک گیاه صحرایی است. با طراحی که برای برج جده انتخاب شده است در برابر شدید ترین بادها نیز مقاومت خواهد کرد. انتظار می رود که برج جده در سال ۲۰۲۰ افتتاح گردد.

  شکل مثلثی آن، الهام گرفته از شکل برگ های یک گیاه صحرایی است. با طراحی که برای برج جده انتخاب شده است در برابر شدید ترین بادها نیز مقاومت خواهد کرد. انتظار می رود که برج جده در سال 2020 افتتاح گردد.

  .

  .

  منبع: gizmag


  عصر تکنولوژی، تکرا

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.