میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

ماشین دِول سیکستین (Devel Sixteen)؛ هیولایی با ۵۰۰۰ اسب بخار قدرت!

دسته بندی: اتومبیل , تکنولوژی
 • زمانی که برای اولین بار از ابر ماشین دِول سیکستین (Devel Sixteen) در نمایشگاه اتومبیل دبی 2013 رونمایی شد ادعای عملکرد آن با قدرت 5000 اسب بخار، صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت 1.8 ثانیه ای و حداکثر سرعت 560 کیلومتر بر ساعت آن ( اصلا اشتباهی نشده است. تمامی این اعدادی که خواندید درست هستند) بسیار بلند پروازانه و نا معقول می نمود. همه این اعداد بر روی کاغذ بود و احتمال رسیدن به این ارقام چیزی جز در حد یک رویا نبود.

  زمانی که برای اولین بار از ابر ماشین دِول سیکستین (Devel Sixteen) در نمایشگاه اتومبیل دبی ۲۰۱۳ رونمایی شد ادعای عملکرد آن با قدرت ۵۰۰۰ اسب بخار، صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱.۸ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۵۶۰ کیلومتر بر ساعت آن (اصلا اشتباهی نشده است. تمامی این اعدادی که خواندید درست هستند) بسیار بلند پروازانه و نا معقول می نمود. همه این اعداد بر روی کاغذ بود و احتمال رسیدن به این ارقام چیزی جز در حد یک رویا نبود.

  این ابر غول فسیلی سوز، حقانیت خود را ثابت کرد و نشان داد که این ارقام تنها بر روی کاغذ محاسبه نشده است. این کمپانی یک ویدیو از چهار توربو شارژر V16 با ظرفیت ۱۲.۳ لیتری به نمایش گذاشت که اعداد جالب توجهی در دینامومتر (dynamometer) یا همان نیرو سنج به ثبت رساند. با پمپاژ سوخت اکتان ۹۲ و افزایش فشار تا ۲۰psi این موتور هیولا وار، ۳۰۰۶ اسب بخار و گشتاور ۳۲۶۳ نیوتن متر را ثبت کرد و با سوخت مسابقه ای و افزایش فشار ۳۶psi اگر چه موتور را تحت فشار زیادی قرار داد اما عدد حیرت انگیز ۴۵۱۵ اسب بخار با گشتاور ۴۷۷۱ نیوتن متر را خلق کرد. و این، به اندازه تار مویی از ادعای این کمپانی برای ۵۰۰۰ اسب بخار کمتر است. برای اینکه بتوانید ۵۰۰۰ اسب بخار را تا حدودی تصور کنید می توانید به کانسپت اینفرنو، فنیر سوپر اسپورت یا هر ماشین دیگری که مد نظرتان است مراجعه کنید تا معنی قدرت هیولا وار این خودرو را بیشتر درک کنید.

  این ابر غول فسیلی سوز، حقانیت خود را ثابت کرد و نشان داد که این ارقام تنها بر روی کاغذ محاسبه نشده است. این کمپانی یک ویدیو از چهار توربو شارژر V16 با ظرفیت 12.3 لیتری به نمایش گذاشت که اعداد جالب توجهی در دینامومتر (dynamometer) یا همان نیرو سنج به ثبت رساند. با پمپاژ سوخت اکتان 92 و افزایش فشار تا 20psi این موتور هیولا وار، 3006 اسب بخار و گشتاور 3263 نیوتن متر را ثبت کرد و با سوخت مسابقه ای و افزایش فشار 36psi اگر چه موتور را تحت فشار زیادی قرار داد اما عدد حیرت انگیز 4515 اسب بخار با گشتاور 4771 نیوتن متر را خلق کرد. و این، به اندازه تار مویی از ادعای این کمپانی برای 5000 اسب بخار کمتر است. برای اینکه بتوانید 5000 اسب بخار را تا حدودی تصور کنید می توانید به کانسپت اینفرنو، فنیر سوپر اسپورت یا هر ماشین دیگری که مد نظرتان است مراجعه کنید تا معنی قدرت هیولا وار این خودرو را بیشتر درک کنید.

  این موتور عظیم ۱۶ سیلندری آلومینیومی توسط کمپانی استیو موریس انجینز (Steve Morris Engines) که در میشیگان واقع شده، در زمانی نزدیک به هشت ماه ساخته شده است. Devel Sixteen یک خودروی محور عقب، چهار سرعته اتوماتیک است و در عجبم که با این همه قدرت، چگونه زمین را حفر نمی کند!

  این موتور عظیم 16 سیلندری آلومینیومی توسط کمپانی استیو موریس انجینز (Steve Morris Engines) که در میشیگان واقع شده، در زمانی نزدیک به هشت ماه ساخته شده است. Devel Sixteen یک خودروی محور عقب، چهار سرعته اتوماتیک است و در عجبم که با این همه قدرت، چگونه زمین را حفر نمی کند!

  بدون در نظر گرفتن قابلیت های موتوری این خودرو، دوِل سیکستین یک شاهکار مهندسی به حساب می آید که دارای طراحی باورنکردنی است. بدنه فیبر کربنی آن با وزن ۲۳۰۰ کیلو گرمی خود، ترکیبی شبیه به لامبورگینی Egoista دارد. این کمپانی تا کنون هیچ اطلاعی از تاریخ در دسترس بودن آن بروز نداده است اما اگر هر نشانه ای از این موتور خارق العاده دیده شود مسلما اخبار مربوط به آن سر و صدای زیادی خواهد کرد. پس برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خودرو در آینده، تکرا را همراهی کنید.

  .

  .

  منبع: digitaltrends


  عصر تکنولوژی، تکرا

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.