همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کدهای کامپیوتر راهنمای آپولو 11 در گیت هاب قرار گرفت

کدهای کامپیوتر راهنمای آپولو 11 در گیت هاب قرار گرفت

آپولو 11 یکی از ماموریت های پروژه آپولو سازمان هوانوردی و فضانوردی ملی ایالات متحده، ناسا، است که باعث فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. این ماموریت که در 20 جولای سال 1969 باعث شد نیل آرمسترانگ و باز آلدرین نخستین قدم های بشریت را بر روی کره ماه بگذارند، در طول این سال ها همواره حرف و حدیث های زیادی همراه خود داشته است.

آپولو 11 که هنوز هم درباره صحت و سقم آن حرف و حدیث هایی به گوش می رسد در زمان خود غوغای بسیار زیاد رسانه ای به راه انداخته بود و حال به نظر می رسد بار دیگر نام این ماموریت پا به سن گذاشته با انتشار کدهای کامپیوتر راهنمای آن به سرتیتر اخبار بازگشته است.

سیستمی که پاسخگوی ماموریت حمل و فرود نخستین انسان به کره ماه را بر عهده داشت هم اکنون به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته، چراکه کارآموز سابق سازمان ناسا کدها کامپیوتر راهنمای آپولو 11 را این هفته در گیت هاب منتشر کرد.

اگر چه این کد که برای سیستم های طراحی شده ی MIT کاربرد داشته، مدت های مدیدی است که در دسترس محققین و پژوهشگران قرار دارد اما هیچ گاه با این قدرت در محیط های بین المللی و آنلاین خودنمایی نکرده بود.

با انتشار این کدها، افراد، شرکت ها و سازمان های متعددی شروع به بررسی و تحلیل این کدها کرده اند که از جمله آن ها می توان به بررسی های صورت گرفته در Quartz و Reddit اشاره کرد.

اگر شما هم می خواهید به شخصه به این کدها نگاهی بیاندازید می توانید به گیت هاب مراجعه کنید. اگر شما هم این کدها را بررسی کرده اید، نظرات و دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر