همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین ماشین های دنیا در سال 2016 (به گزارش Consumer Reports)

Consumer Reports لیست بهترین ماشین های دنیا در سال 2016 را اعلام کرد.

هر ساله تیمی از متخصصان اتومبیل رانی و خودروسازی به آزمایش و موشکافی تمام ماشین هایی می پردارند که در آمریکا به فروش رسیده است. از میان تمام ماشین ها، تعداد محدودی از آنها باقی مانده و به عنوان بهترین های Consumer Reports معرفی می شوند.

یک ماشین برای بهترین شدن (Top Pick) باید در آزمایش مسیرهای عمومی سرآمد باشد و حدود اطمینان میانگین و یا بالاتری را به نمایش بگذارد؛ این ماشین ها باید در آزمون های تصادف صنعت خودروسازی و یا دولتی، اجرای موثری داشته باشند و در بررسی های Consumer Reports، باید امتیاز بالایی را از میزان رضایت رانندگان دریافت کنند.

لیست بهترین ماشین های دنیا در گزارش امسال، مدل های مختلفی از ماشین ها را تحت پوشش قرار داده است، از روداستر های کوچک گرفته تا وانت های بسیار بزرگ. در نهایت، 10 ماشین انتخاب شد که 7 مدل از آنها را نام های ژاپنی تشکیل داده اند؛ 2 مدل دیگر از برند های آمریکایی و یکی از آنها را یک ماشین کره ای تشکیل داده است.

برای مشاهده ی بهترین ماشین های دنیا در 2016 از نگاه Consumer Reports، با تکرا همراه شوید.

.

بهترین ماشین متوسط: تویوتا کمری


.

این ماشین با رنج قیمتی 24,089 تا 32,603 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

زمان زیادی است که تویوتا کمری به عنوان یکی از محبوب ترین و امن ترین سواری ها در بین مردم آمریکا به شمار می رود. آخرین نسخه ی تویوتا کمری نیز از این قائده مستثنی نیست. کانسومر ریپورت در این باره می نویسد: “تویوتا کمری مستحکم، سال به سال امنیت فوق العاده ای را ارائه می دهد؛ این ویژگی در ترکیب با نتایج تاثیر گذار آزمون های تصادف، آن را به یک سواری تقریبا کامل تبدیل می کند.”

.

بهترین ماشین ساب کامپکت: هوندا فیت


.

این ماشین با قیمت 19,025 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

این ماشین به دلیل صدای آزار دهنده در هنگام رانندگی و رانندگی غیر منعطف، مورد انتقاد قرار گرفته است اما به اعتقاد کانسومر ریپورت، این ساب کامپکت از منظر اقتصادی، کمترین سوخت را مصرف می کند، کنترل بسیار چالاکی داشته و از بهترین فضای داخلی برخوردار است.

.

بهترین ماشین کامپکت: سوبارو ایمپرزا

این ماشین در رنج قیمتی 21,345 تا 22,345 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

ماشین سوبارو ایمپرزا برای بار دوم در لیست کانسومر ریپورت قرار گرفته است، اما چه چیز این ماشین، مردم را متقاعد می کند؟ اما حقیقتا باید پرسید که چه چیزهایی را دوست نداشته اند. کانسومر ریپورت این ماشین را به دلیل سواری آن، کنترل، فضای داخلی، کنترل های بصری، تکنولوژی امنیتی، نتایج فوق العاده در آزمون های تصادف، سیستم چهار چرخ متحرک و توانایی حمل بار در مدل هاچ بک آن، مورد ستایش قرار می دهد.

.

بهترین SUV لوکس: لکسوس RX

این ماشین در رنج قیمتی 51,630 تا 57,565 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

این ماشین برای دو دهه، بهترین مدل در بخش SUV های لوکس متوسط بوده است. و به نظر نمی رسد که این برتری به پایان خود نزدیک شده باشد. ماشین لکسوس RX به دلیل کابین آرام و راحت، انتقال قدرت آسان، سواری روان و طراحی داخلی بسیار زیبا در لیست کانسومر ریپورت قرار گرفته است.

.

بهترین ماشین اسپرت زیر 40K دلار: مزدا MX-5 میاتا


.

این ماشین با قیمت 29,905 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

ماشین مزدا MX-5 میاتا پر فروش ترین روداستر حال حاضر در دنیاست. هر چهار نسل میاتا فوق العاده بوده اند؛ با اینحال، نسخه ی فعلی آن توانست در لیست بهترین ماشین های دنیا از نگاه کانسومر ریپورت جا داشته باشد. “ماشین مزدا MX-5 میاتا، کنترل ظریف و باریک را با دنده ی دستی و موتور پر سرعت ترکیب کرده که 34 مایل در هر گالن مصرف دارد؛ این وسیله در مجموع ترکیب کاملی را برای راننده های عاشق هیجان و افراد مشتاق به اتومبیل رانی ایجاد کرده است.”

.

بهترین SUV در اندازه ی کوچک: سوبارو فورستر


.

این ماشین با قیمت 27,145  دلار در آمریکا به فروش می رسد

این ماشین نیز برای بار دوم در لیست بهترین ماشین های دنیا ی کانسومر ریپورت قرار می گیرد. این SUV کوچک کراس اوور به دلیل سیستم چهار چرخ متحرک، فضای داخلی جادار، سواری راحت و دینامیک رانندگی فوق العاده در این لیست قرار گرفته است.

.

بهترین SUV در اندازه ی متوسط: کیا سورنتو

 

.

این ماشین با قیمت 37,915 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

کیا سورنتو یک ستاره ی در حال رشد در بازار SUV های متوسط به شمار می رود. هرچند که اغلب به دلیل رقیب های اسم و رسم دار، نادیده گرفته می شود. این کراس اوور کره ای به دلیل توانایی در قرار دادن فضای متوسط و قابلیت های مختلف در یک بسته ی کوچک، مورد تایید مردم قرار گرفته است. کانسومر ریپورت در این باره می نویسد: “کیا سورنتو یکی SUV فوق العاده است. این ماشین ظرافت و شیک بودن را با یک قیمت مناسب ارائه می دهد.”

.

بهترین مینی ون: تویوتا سیینا


.

این ماشین با محدوده ی قیمتی 35,810 تا 38,201 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

تویوتا سیینا از آغاز کار خود در سال 1998، یکی از بهترین ها در بخش ماشین های مینی ون بوده است. این ماشین به دلیل فضای داخلی مفید برای انجام چندین کار، سواری جادویی، موتور قدرت فعال و فضای مناسب برای 8 نفر مورد تایید کانسومر ریپورت قرار گرفت. این گزارش درباره ی این ماشین می نویسد: “تویوتا سیینا، یک وسیله ی نقلیه ی بسیار مطمئن بوده که بسیاری از ویژگی های مدرن مورد نیاز برای یک خانواده ی فعال را ارائه می دهد.”

.

بهترین وانت: فورد F-150


.

این ماشین در رنج قیمتی 45,750 تا 46,755 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

این ماشین به دلیل ساختار آلومینیومی سبک، نتایج خوب از منظر اقتصاد مصرف سوخت و عملکرد خارج از خط تقویت شده در این لیست قرار گرفته است. علاوه بر این، کابین بزرگ و آرام و همچنین سیستم اطلاعات سرگرمی جدید Ford Sync3 این ماشین، مردم را متقاعد کرده است. به گزارش کانسومر ریپورت، فورد F-150 بهترین امنیت را در مقایسه با سایر وانت های داخلی ارائه می کند.

.

بهترین ماشین بزرگ: شورولت ایمپالا

این ماشین با قیمت 39,110 دلار در آمریکا به فروش می رسد.

شورولت ایمپالا نیز یکی دیگر از ماشین هایی است که برای بار دوم در لیست بهترین ماشین دنیا از نگاه کانسومر ریپورت قرار گرفته است. این ماشین از دلایل متقاعد کننده ای برای ماندن در این لیست برخوردار است.

کانسومر ریپورت در باره ی این ماشین می نویسد: “شورولت ایمپالا، دینامیک و راحت است؛ ترکیب یک سواری راحت یا کنترل مطمئن، باعث برتری این خودروی سواری لوکس در مقایسه با سایر ماشین های مشابه شده است.”

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر