هواوی

تنها ۱.۲ میلیون از گوشی های لومیا در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ فروخته شده است

دسته بندی: مایکروسافت , موبایل
 • کمپانی مایکروسافت در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (آوریل تا ژوئن) تنها ۱.۲ میلیون واحد از گوشی های لومیا را به فروش رسانده است.

  این کمپانی از روش معمول برای انتشار نتایج مالی استفاده نکرده است، بلکه تشکیل پرونده ی جدید مایکروسافت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تعداد فروش گوشی های لومیا را مشخص کرده است. کمپانی مایکروسافت در این سند خاطر نشان می کند که در سال مالی ۲۰۱۶ که از ۱ جولای ۲۰۱۵ آغاز شده و تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ ادامه داشته است، در مجموع ۱۳.۸ میلیون واحد از گوشی های لومیا را به فروش رسانده است.

  محاسبه ی تعداد فروش در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (سه ماهه ی آخر سال مالی ۲۰۱۶ مایکروسافت) بسیار آسان است چرا که آمار رسمی ماه های گذشته در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود. فروش در سه ماهه ی نخست، ۵.۸ میلیون، در سه ماهه ی دوم ۴.۵ میلیون و در سه ماهه ی سوم، ۲.۳ میلیون دستگاه بوده است.

  این بدان معناست که فروش گوشی های لومیا از سه ماهه ی اول ۲۰۱۶ تا سه ماهه ی دوم به نصف رسیده است. فروش گوشی های لومیا در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (سه ماهه ی چهارم رسمی در سال مالی مایکروسافت) تنها ۱.۲ میلیون دستگاه بوده است. این عملکرد ضعیف چندان دور از ذهن نیست، چرا که این کمپانی اخیرا برای ساخت گوشی های هوشمند متمرکز نبوده است. این گرایش کاملا مشخص است؛ اگر مایکروسافت با همین ضریب ادامه دهد، تا چند ماه آینده موفق به فروش هیچ گوشی نخواهد بود.

  .

  با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

  .

  منبع: gsmarena


  عصر تکنولوژی، تکرا


  مطالب مشابه


  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.