;
coinex

کلکسیون بهترین نرم افزارهای رایگان برای دانشجویان

کلکسیون بهترین نرم افزارهای رایگان برای دانشجویان

این ابزارها و نرم افزارهای رایگان را دانلود کنید تا هوشمندانه تر کار کنید، مصمم تر بازی کنید و در کالج یا دانشگاه خود امنیت بیش تری داشته باشید.

کتاب های درسی کالج به ناچار هزینه ای را بر روی دوش دانشجویان می اندازد، اما در بحث نرم افزار این طور نیست و ما مجبور به هزینه نیستیم. ابزاری که ما در این مقاله به شما معرفی می کنیم به شما کمک می کند تا هوشمندانه تر کار کنید، با امنیت به فعالیت بپردازید و از تعلل بپرهیزید. (هیچ یک از ما نمی توانیم تا ساعت 3 صبح کار کنیم و کارهایمان را هم به نحو احسن انجام دهیم، برعکس چیزی که اصرار داریم به خودمان بگوییم می توانیم) . اما اگر هم مهلت برای انجام کارهایتان تمام شد به خودتان سخت نگیرید.

نکته ی سریع: نرم افزارهایی که نیاز دارید را قبل از اینکه حجم اینترنت تان تمام شود دانلود کنید (البته با اجازه ی پدر و مادرتان) چون احتمالا در حال جاضر دیگر حجم همیشگی اینترنت خانگی را نداشته و اولین ماه دور از خانه را در دانشگاه تجربه می کنید.

سخت تر و سریع تر کار کنید

دانشجویان برای خرید Microsoft Office تخفیف می گیرند ، اما مجموعه آفیس با وجود تخفیف باز هم ارزان نیست. برای صرفه در بودجه و دیرتر تمام شدن پول هایتان به جای آن اولین نرم افزار رایگان یعنی LibreOffice را نصب کنید چون این نرم افزار بیشتر امکانات نرم افزار ورد را در اختیار شما قرار می دهد و یک ریال هم برای شما هزینه بر نمی دارد.

شما می توانید کارتان را در هر فرمتی که می خواهید و برای ارائه ی شما مناسب است ذخیره کنید (از جمله فرمت DOC) و این نرم افزار به راحتی عملیات های اضافه کردن شماره صفحه ها، فهرست درست کردن و ایجاد پاورقی را برای شما انجام خواهد داد.

اگر تا آخرین مهلت تکلیف و پروژه تان چیزی نمانده است، تکنیک پومودرو – نوعی روش برای استفاده ی بهینه از زمان با وقت استراحت های 5 دقیقه ای در هر نیم ساعت – تکنیک موثر و اهرم فشاری خوبی است که خودتان را ملزم کنید تا کار بیشتری انجام دهید. ابزار های نوشتاری ضد حواس پرتی مانند نرم افزار FocusWriter با هشدار هایی، شما را روی کارتان متمرکز می کند، اما اگر به دنبال راهی راحت تر برای مدیریت زمان خود هستید، نرم افزار Tomighty را امتحان کنید که یک ابزار متن باز رایگان است و مناسب برای این نوع کار شما است.

Tomighty نرم افزار تحت ویندوز رایگانی است که به شما امکان می دهد بهترین بهره را از تکنیک پومودروی خود ببرید. زمان های کاری بهینه و متمرکز کردن پراکندگی های ذهن و استراحت های کوتاه چیزی است که این نرم افزار به شما پیشنهاد می دهد.

Tomighty نرم افزار تحت ویندوز رایگانی است که به شما امکان می دهد بهترین بهره را از تکنیک پومودروی خود ببرید. زمان های کاری بهینه و متمرکز کردن پراکندگی های ذهن و استراحت های کوتاه چیزی است که این نرم افزار به شما پیشنهاد می دهد.

.

از وقت تلف کردن در شبکه های اجتماعی خودداری کنید

موسس فیس بوک مارک زوکربرگ یک شبکه ی اجتماعی ساخت تا بین هم کلاسی هایش ارتباط برقرار کند اما از خودش یک ابزار وقت گیر بدنام باقی گذاشت. وقتی کارهای مهم درجریان است وقت گذرانی هایی مثل گپ و گفت با هم کلاسی ها و اشتراک گذاری عکس ها که باهم کلاسی ها دیشب بیرون بودند به شدت مهم می شود.

اگر می بینید توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت و فیس بوک، تمرکز شما را به شدت گرفته است و به سختی از آن خلاصی می یابید، به فکر دانلود نرم افزار رایگان Cold Turkey باشید تا خود، کنترلی برای خودتان ایجاد کنید و کنترل زمان را به دست بگیرید. این نرم افزار با لیستی از سایت های وقت گیر همراه است و شما نیز می توانید تعداد بیش تری به آن اضافه کنید. به خودتان اعتماد ندارید؟ زمانی که تایمر این نرم افزار شروع می شود، پاک کردن یا متوقف کردن Cold Turkey کار بسیار سختی است و روی تمام مرورگرها کار می کند پس نمی توانید به جای استفاده از مروگر کروم از اج (Edge) استفاده کرده و به انجمن بازی خود بروید.

Cold Turkey به شما اجازه می دهد تا با مسدود کردن سایت های وقت گیر روی کارتان تمرکز کنید.

Cold Turkey به شما اجازه می دهد تا با مسدود کردن سایت های وقت گیر روی کارتان تمرکز کنید.

.

یک سرور مجازی شبکه ایجاد کنید

ما هیچ وقت از شکستن دستورالعمل بخش آی تی شما دفاع نمی کنیم، پس توصیه می کنیم که دستورالعمل آن را قبل از هر کاری بخوانید. استفاده از سرویس های دانلودی تورنت معمولا در دانشگاه ها ممنوع است اما برای مثال اگر در خارج از خوابگاه دانشگاه زندگی می کنید، می توانید از فضای وب لذت ببرید.

ممکن است دوستانتان هم اکنون در سراسر کشور پخش شده یا حتی در خارج کشور باشند، اما شما هنوز هم می توانید با نرم افزار LogMeln Hamachi برای بازی Call Of Duty یا Counter Strike دور هم جمع شوید. LogMeln Hamachi یک ابزار VPN است که کامپیوترهای شخصی را طوری به هم کانکت می کند که گویی روی یک شبکه ی محلی قرار گرفته اند (اگر چه این اتصال به همان سرعت نخواهد بود).

هنگامی که Hamachi را نصب کردید یک نام کاربری بسازید و به شبکه  یکی از دوستانتان وارد شوید و یا برای خودتان یک شبکه مجازی بسازید. این راهنمای قدم به قدم به شما می گوید که چگونه بازی Counter Strike را تحت این شبکه ی مجازی بازی کنید، اما قواعد کلی برای همه ی بازی ها یکسان است. ممکن است لازم باشد فایروال خود را به طور موقتی غیرفعال کنید، پس مطمئن شوید که پس از اتمام کار خود آن را دوباره فعال کنید.

این نرم افزار به شما امکان می دهد تا با دوستانتان بازی کنید و این طور به نظر برسد که شما بر روی یک شبکه ی محلی یکسان هستید، اما همانطور که در ابتدا گفته شد، سرعت یک شبکه داخلی را ندارد.

این نرم افزار به شما امکان می دهد تا با دوستانتان بازی کنید و این طور به نظر برسد که شما بر روی یک شبکه ی محلی یکسان هستید، اما همانطور که در ابتدا گفته شد، سرعت یک شبکه داخلی را ندارد.

.

ورود به پنل های کاربری را برای خود امن کنید

اولین هفته ی شما در دانشگاه یا کالج با رگباری از نام کاربری ها و کلمات عبور آغاز خواهد شد که مربوط به ایمیل، ورود به سایت ها و پرتال های مختلف دانشگاهی است. بجای اینکه همه یوزرنیم پسوردها را در دفترچه ای که براحتی گم می شود جمع کرده یا به کش مرورگر خود اتکاء کنید که ریسک بالایی دارد، یک نرم افزار مدیریت پسورد را مثل Keepass امتحان کنید که همه ی پسورد های شما را توسط یک شاه کلید در یک جای امن محافظت می کند.

شما به یک آنتی ویروس ساده نیز نیاز دارید تا محیط آنلاین خودتان را امن کنید. آنتی ویروس آویرا به دلیل میزان شناسایی بالایی که به لطف ابزار Avira Protection Cloud برای ویروس ها دارد، یک انتخاب عالی است. این آنتی ویروس باج افزارها را خیلی خوب شناسایی می کند چون این باج افزارها می توانند برای افرادی که تکیه به کامپیوتر شخصی خود دارند یک فاجعه باشد.

آنتی ویروس آویرا یک محافظت لحظه به لحظه در مقابل تهدیدهایی مثل باج افزار به شما ارمغان می دهد. زیرا همان طور که میدانید این باج افزارها فایل های شما را کدگذاری کرده و آن ها را به شما پس نمی دهند مگر اینکه به آنها هزینه های هنگفت و باج های گزافی بدهید.

آنتی ویروس آویرا یک محافظت لحظه به لحظه در مقابل تهدیدهایی مثل باج افزار به شما ارمغان می دهد. زیرا همان طور که میدانید این باج افزارها فایل های شما را کدگذاری کرده و آن ها را به شما پس نمی دهند مگر اینکه به آنها هزینه های هنگفت و باج های گزافی بدهید.

حتی اگر گرفتار ویروس هم نشوید، نمی توانید پیش بینی کنید که چه زمانی در مورد هارد خود دچار مشکل می شوید (مثلا اگر هارد شما دزدیده شود یا مثلا صدمه ای به لپ تاپ شما بخورد). بنابراین یک پیشنهاد خوب می تواند استفاده از سرویس دراپ باکس (DropBox) باشد تا پروژه ها و پایان نامه های خود را به فضای کلود یا ابری آن آپلود کنید.

این راهکارها باعث می شود این مزیت را پیدا کنید تا هر زمان که نیاز داشتید از این پک نرم افزارهای دانشجویی خود استفاده کرده و به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. با نصب نرم افزار های رایگانی که در موردش صحبت کردیم شما دیگر آماده هستید تا با چالش هایی که ممکن است در هفته اول کاری و درسی خود با آن مواجه شوید بخوبی روبرو شده و ترسی از این بابت نداشته باشید؛ بدون اینکه بخواهید هزینه ای برای تمهیداتی که ذکر شد بپردازید.

.

منبع: Techradar

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر