فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کدام کشور سریع ترین شبکه 4G LTE را در جهان را دارد؟ (آبان‌ماه 1395)

کدام کشور سریع ترین شبکه 4G LTE را در جهان را دارد

کدام کشور سریع ترین شبکه 4G LTE را در جهان دارد؟  ( آمار آبان 1395، نوامبر 2016) برای پاسخ به این پرسش در ادامه با تکرا همراه باشید.

کریپتال گلوبال

کدام کشور سریع ترین شبکه 4G LTE را در جهان دارد؟ کدام کشور بهترین پوشش شبکه‌ای را دارد؟

در این عصر ارتباطات، این دو سؤال بسیار مهم با رفاه مردم و پیشرفت اقتصادی ملت‌ها گره ‌خورده است. در کمال تعجب برخی از کشورهای کوچک در حال‌ توسعه، به‌ سرعت در زمینه  پوشش و سرعت شبکه‌ اینترنت رشد بسیار سریعی کرده‌اند و از اقتصادهای بزرگ جهان پیشی گرفته‌اند. به نقل از آخرین آمار (آبان 1395 (نوامبر 2016)) شرکت OpenSignal که یکی از بزرگ ‌ترین شبکه پایگاه داده در جهان است، کشورهایی که در ادامه نامشان ذکر خواهد شد برندگان و بازندگان این مسابقه هستند.

دو کشور کره جنوبی و ژاپن در زمینه پوشش و دسترسی شبکه 4G LTE، به ترتیب دسترسی ‌پذیری 95.7 درصد و 92 درصدی را دارند. ایالات‌ متحده آمریکا با دسترس پذیری 81.3 درصدی شبکه 4G LTE رتبه 10ام را دارد. پرجمعیت ‌ترین کشور جهان یعنی چین نیز با دسترسی‌ پذیری 73.8 درصدی رتبه نوزدهم را داراست.

باید در نظر داشت که از نظر شرکت OpenSignal دسترس پذیری، برابر با پوشش جغرافیایی نیست. در عوض، دسترس ‌پذیری در اینجا به معنای نسبت زمان دسترسی کاربران به یک شبکه بخصوص است. بر اساس گفته OpenSignal اگر کشوری دارای 50 درصد دسترس ‌پذیری شبکه 4G باشد، کاربران 4G در نیمی از زمان می‌توانند یک سیگنال LTE را دریافت کنند. این روشی ویژه و عجیب برای اندازه‌گیری است که مزایا و کاستی‌های خود را دارد. این موضوع برای زمانی است که کاربر در داخل خانه به شبکه LTE متصل شود؛ اما برای خارج از خانه و یک گستره جغرافیایی حساب نمی‌شود.

موضوع سورپرایز کننده دیگر در این آمار، رتبه نخست سنگاپور در زمینه ارائه پرسرعت ‌ترین شبکه 4G با میانگین 45.9 مگابیت بر ثانیه است که توانسته کره جنوبی با سرعت 45.8 مگابیت بر ثانیه را شکست دهد. در رتبه‌ی سوم کشور مجارستان با سرعت 40.6 مگابیت بر ثانیه قرار دارد در حالی ‌که فقیرترین کشورها در اروپا یعنی یونان ، رومانی و بلژیک به ترتیب دارای رتبه 4 تا 6 هستند.

در این رتبه ‌بندی، ایالات ‌متحده به دلیل داشتن سرعت متوسط 13 مگابیت بر ثانیه که این سرعت به دلیل تراکم بالای شبکه به وجود آمده، از سایر کشورها عقب ‌مانده است. درواقع میانگین سرعت شبکه LTE در ایالات‌ متحده قابله مقایسه با کشورهایی نظیر ونزوئلا، کامبوج و ایران است که از لحاظ اقتصادی بسیار ضعیف هستند.

می‌توانید جدول کامل سرعت و دسترس پذیری شبکه 4G LTE را در زیر ببینید.

.

منبع : phoneArena

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر