همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ماموریت کاسینی به مرحله نهایی خود رسید

ماموریت کاسینی به مرحله نهایی خود رسید

کاسینی به پایان ماموریت های دوازده ساله اش نزدیک شد. فضاپیمای کاسینی ناسا از سال 2004 تاکنون تصاویر جذاب و همچنین نمونه هایی از زحل و اجرام فضایی پیرامونش جمع آوری کرده بود. حال این فضاپیما به مرحله نهایی ماموریت خود رسیده است.

کارگزاری فارابی

کاسینی از 30 نوامبر (دیروز) تا 22 آوریل (2 اردیبهشت) سال آینده، در مدار قطب های زحل قرار خواهد گرفت و هر هفت روز یک بار، بین حلقه های خارجی این سیاره شیرجه خواهد رفت، به این ترتیب کاسینی تا پایان ماموریت خود بیست بار مانور خواهد داشت.

کاسینی در ماموریت نهایی خود برای نخستین بار نواحی ناشناخته حلقه های زحل را رصد خواهد کرد. در این ناحیه مجموعه ای از قمرهای کوچک در نزدیکی لبه های بیرونی سیاره گردش می کنند.

علاوه بر این، کاسینی به بررسی پروانه های مرموزی که در نزدیکی حلقه های اصلی زحل کشف شده اند، ادامه خواهد داد و عکس های با وضوح بالایی را از جزئیات ساختاری این نواحی ثبت خواهد کرد. وجود این پروانه ها به معنی حضور ماهکی (قمر کوچک) در نزدیکی زحل است.

کاسینی ماه آوریل برای سقوط به جو زحل آماده خواهد شد و در ماه سپتامبر با شیرجه به جو زحل به ماموریت خود پایان خواهد داد. ناسا این فضاپیما را در 15 اکتبر 1997 به فضا فرستاده بود.

آژانس فضایی ناسا در وب سایت رسمی خود نوشته:

پس از نزدیک به 20 سال حضور در فضا، ماموریت به دلیل اتمام سوخت به پایان خود نزدیک می شود. تیم کاسینی مرحله نهایی ماموریت را به دقت طراحی کرده تا تحقیقات علمی فوق العاده ای را قبل از سقوط فضاپیما در زحل انجام دهد.

.

منبع: engadget

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر