همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اختصاصی تکرا: نگاهی به نمایشگاه الکامپ 2016 ؛ بهترین الکامپ تاریخ

نمایشگاه الکامپ 2016 یکی از بهترین الکامپ‌های تا امروز بوده است در واقع نمایشگاه الکامپ 2016 با حضور برندهای خارجی یک الکامپ درجه یک است.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران از دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر تهران شروع شده است و تا 28 آذر ماه ادامه خواهد داشت. در ادامه با تکرا همراه باشید تا نگاهی به این رویداد بزرگ تکنولوژی در کشور ایران داشته باشیم.

نمایشگاه الکامپ 2016 ، نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران دوره بیست و دوم خود را امسال تجربه کرد. نمایشگاهی که امسال نشان داد باید به آینده‌ تکنولوژی و فناوری اطلاعات در ایران خوش‌بین و امیدوار بود؛ چرا که حضور برندهای بزرگ و شرکت‌های خارجی مانند سال‌های 86 و 85 دوباره نشان از یک رویداد بزرگ و موثر در عرصه فناوری ایران بود. این نمایشگاه قرار است تا 28 آذر ماه ادامه داشته باشد و دوستداران تکنولوژی می‌توانند از ساعت 9 الی 17 به این نمایشگاه مراجعه کنند.

نمایشگاه الکامپ 2016 صبح روز پنج شنبه 25 آذر ماه با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح شد. این نمایشگاه میزبان دکتر هاشمی، رئیس وزارت بهداشت و درمان نیز بود. جالب است بدانید قرار داد سلامت الکترونیک، USO در این نمایشگاه منعقد شده است.

نمایشگاه الکامپ 2016 یکی از بهترین الکامپ‌های تا امروز بوده است در واقع نمایشگاه الکامپ 2016 با حضور برندهای خارجی یک الکامپ درجه یک است.

وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمود واعظی طی کنفرانس خبری گفت: تنها صنعتی که می‌تواند جایگزین صنعت میلیارد دلاری نفت در ایران شود، صنعت فناوری اطلاعات و کامپیوتر است و از سازمان نظام صنفی بابت تعهد به قولش که گفته بود در طی 3 سال، نمایشگاه الکامپ را به بزرگترین نمایشگاه ایران تبدیل خواهد کرد، تشکر و تقدیر کرد.

الکامپ امسال بزرگترین سال خود را تجربه کرد، سالی که در آن علاوه بر ثبت نام 660 شرکت ایرانی، شرکت‌های خارجی، استارتاپها، دولت الکترونیک و در کل بیش از 10 هزار تقاضا برای حضور در این نمایشگاه وجود داشت. همچنین محمود واعظی در طی این کنفرانس خبری گفت:

مساحت اختصاص داده شده به نمایشگاه الکامپ 2016 نسبت به سال گذشته بسیار افزایش یافته است تا کیفیت بیشتری را شاهد باشیم. نمایشگاه الکامپ امسال در 14 سالن و فضای باز و با حضور 336 شرکت داخلی، 86 شرکت خارجی از 18 کشور معتبر دنیا و 250 استارتاپ و سالن دولت الکترونیک برگزار شده است.

رئیس سازمان نظام صنفی، جناب آقای سعادت، گفت: الکامپ امسال تعداد بیشتری استارتاپ یا همان شرکت‌های نوپا را در خود جای داده است. در واقع سال گذشته سالن 18 به 80 شرکت نوپا اختصاص یافته بود؛ اما امسال که تقاضا بسیار بالا بود، تمام ظرفیت سالن 18 به استارتاپ‌ها اختصاص یافته است. سعادت ادامه داد: “یکی از نکات جالب و بسیار خوب برای الکامپ امسال، حضور شرکت‌های بازی ساز است.”

در واقع الکامپ امسال تولید کنندگان بازی و نرم افزارهای بومی را در خود جای داده است تا این شرکت‌های کوچک و بزرگ بیشتر دیده شوند. همچنین سالن دولت الکترونیک نسبت به سال گذشته فضای بیشتری را به خود اختصاص داده است و کیفیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته دارد.

ریاست سازمان نظام صنفی، ناصر علی سعادت در مورد شرکت‌های خارجی گفت: “در بخش خارجی و بین الملل امسال بهتر از سال گذشته عمل شده است و از کشورهای چین، تایوان و کره جنوبی شاهد غرفه‌هایی پربار هستیم. همچنین قرار است یک هیئت 60 نفره از کشور مالزی برای بازدید از الکامپ به ایران دعوت شوند.”

رئیس سازمان صنفی گفت: ما یک توافق نامه رسمی با سبیت آلمان برای نمایشگاه الکامپ 2016 منعقد کرده‌ایم تا کیفیت و بازدهی نمایشگاه چیزی از نمایشگاه‌های خارجی کمتر نداشته باشد.

چرا باید به نمایشگاه الکامپ 2016 برویم؟

f66261a4-fe9a-4ff2-85de-401a49451569-sb

نمایشگاه الکامپ 2016 نسبت به الکامپ‌های گذشته بسیار متفاوت است؛ چرا که حضور برند‌های معتبر، به آن حال و هوایی تازه بخشیده است. همچنین حضور عاشقان تکنولوژی در هر سن و سالی در این نمایشگاه باعث شده تا حضور در آن بسیار مفرح و جالب باشد.

چه غرفه‌هایی دیدنی است؟

در هر نمایشگاهی یک سری از غرفه‌ها بسیار خاص و دیدنی است و بازدید از آنها خالی از لطف نیست. در نمایشگاه الکامپ 2016 چند غرفه نکاتی جذاب و بسیار مهم در دل خود داشتند که دیدن و استفاده از آنها بسیار توصیه می‌شود. در ادامه به شما 5 غرفه دیدنی نمایشگاه الکامپ 22 را معرفی خواهیم کرد:

1- الکامپ استارز

یکی از محل‌هایی که به شدت بازدید از آن را به شما توصیه می‌کنیم سالن 18 است. سالنی که در آن استارتاپ‌های کوچک و بزرگ حضور دارند. شما در این محل می‌توانید با جدیدترین و بهترین استارتاپ ها و شرکت‌های نوپا آشنا شوید.

2-گرین (پردیس صنعت سیاره سبز)

نمایشگاه الکامپ 2016 یکی از بهترین الکامپ‌های تا امروز بوده است در واقع نمایشگاه الکامپ 2016 با حضور برندهای خارجی یک الکامپ درجه یک است.

شرکت گرین که بسیاری از دوستداران تکنولوژی و کامپیوتر آن را با یک گارانتی درجه یک و پاورهایی با کیفیت می‌شناسند، امسال نیز مانند سال گذشته بمب هیجان الکامپ بود و توانسته است با مسابقه اسمبلینگ خود با همکاری لیون کامپیوتر، نمایش جدیدترین دستاوردها و محصولات خود و … تماشاگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. اگر دوست دارید با یک کامپیوتر قدرتمند بازی کنید و یا با دنیای گیم و قطعات کامپیوتری آشنا شوید، شرکت گرین با غرفه بزرگی در سالن 38 (آلمان) منتظر شما است.

3-ام اس آی (MSI)

شرکت تایوانی ام اس آی امسال آمده تا گیمرها را به خود خیره کند. شرکت ام اس آی اولین حضور خود را در نمایشگاه الکامپ 2016 تجربه می‌کند، حضوری که در آن توانسته است بسیار موفق عمل کند و نوجوانان و جوانان را به سمت خود جذب کند. در این غرفه می‌تواند از محصولات سخت افزاری این شرکت بازدید کنید و تجربه‌ای جدید در دنیای گیم داشته باشید.

4- همراه اول

اولین و برترین اپراتور کشور با نسل 5 اینترنت همراه، اینترنت 5G پا به نمایشگاه گذاشته است که می‌توانید با استفاده از آن طعم اینترنت بی نهایت پر سرعت را بچشید. استفاده و دیدن این سرعت و امکانات جدید آن بسیار جالب است.

5-پاناسونیک

امسال نیز پاناسونیک مانند سال گذشته توانسته است تماشاگران را در مواجه با غرفه خود به حیرت در بیاورد؛ چرا که این شرکت از فناوری جدیدی در غرفه خود رونمایی کرده است که بسیار جالب و کاربردی است. در هر صورت دیدن این غرفه قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد.

نمایشگاه الکامپ 2016 از دید تکرا چگونه بود؟

از دید ما الکامپ امسال کیفیت بسیار بهتری از سال گذشته داشت، به طوری که اگر امسال و سال گذشته در این نمایشگاه حضور داشتید، خودتان به راحتی تفاوت و کیفیت را احساس می‌کردید؛ اما یکی از نکات مهم در رابطه با نمایشگاه الکامپ 2016 آمدن شرکت‌‎هایی مثل اسنپ (درخواست اینترنتی تاکسی) بود. شرکتی که سال گذشته به عنوان یک استارتاپ در این نمایشگاه حضور داشت؛ اما در طی یکسال علاوه بر حامی رسمی شدن الکامپ، غرفه‌ای بزرگ را به خود اختصاص داد.

الکامپ 22 فردا به اتمام خواهد رسید؛ اما نکته مهم این است که امیدواریم برگزاری اینچنین نمایشگاه‌ها در دیگر شهر‌های کشور نیز به صورت مرتب رخ دهد تا شرکت‌های خارجی بتوانند با حضور خود استارتاپ‌های جوان و با انگیزه ایرانی را دیده و سرمایه‌ گذاری‌های کلان و میلیاردی انجام دهند که در نتیجه آن به صورت قطعی می‌توان گفت شغل بیشتری برای جوانان کشورمان ایجاد خواهد شد و موضوع بیکاری مخصوصا برای متخصصان در حوزه آی تی به فراموشی سپرده شود. ما به شما توصیه می‌کنیم این نمایشگاه را از دست ندهید و حتما از آن برترین غرفه‌های ذکر شده آن بازدید کنید.

.

تهیه و گردآوری: تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر