کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اوبر، درهای شبکه اشتراک گذاری خودروی خود را به روی ماشین های خودران دایملر باز کرد

اوبر، درهای شبکه اشتراک گذاری خودروی خود را به روی ماشین های خودران دایملر باز کرد
هم کمپانی اوبر و هم دایملر در توسعه وسایل نقلیه خودران و سیستم های کنترل آن، بسیار فعال بوده اند. این دو کمپانی در حال حاضر و با هدف سرعت بخشیدن به این پروژه، با یکدیگر همکاری می کنند. در آینده ای نزدیک، ماشین های خودران دایملر در شبکه اشتراک گذاری خودروی اوبر به کار گرفته خواهند شد.

مدیر عامل اوبر، تراویس کالانیک (CEO Travis Kalanick) چند روز قبل در فضای مجازی این همکاری را اعلام کرد. این کمپانی قرار است تا تکنولوژی خودران خود را بر روی ماشین های دایملر به کار گرفته و مورد آزمایش قرار دهد.

آرون گروپس

از سویی دیگر، کمپانی دایملر در عرصه خودروسازی برای بیش از یک قرن، فعال بوده است و با این همکاری اخیر نشان داده که قصد دارد تا در این مسیر حرکت کند. تعدادی از محصولات مرسدس بنز تاکنون در آزمایشات مربوط به سیستم های خودران مورد استفاده قرار گرفته اند و این در حالیست که خودروهای کلاس E مرسدس بنز برای اولین بار تاییدیه تست های رانندگی خودران در جاده های عمومی نوادا را دریافت کرده اند.

بنابراین می توان به این همکاری امیدوار بود. تجربه سواری اشتراک گذاری خودرو (هم پیمایی) اوبر در کنار دانش ساخت وسایل نقلیه پیشرفته دایملر، می تواند نوید بخش آینده ای مطمئن برای صنعت ماشین های بدون راننده باشد.

اینکه چه زمانی می توانیم ماشین های خودران دایملر را در سرویس اشتراک گذاری خودروی اوبر ببینیم، مبهم و نامعلوم است؛ اما می توان این موضوع را با اطمینان اعلام کرد که این دو شرکت بزرگ در سال های آینده، نتیجه همکاری خود را به خوبی خواهند دید.

.

منبع: newatlas

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر