اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

موفقیت اسپیس ایکس در تست استاتیک فالکون 9

موفقیت اسپیس ایکس در تست استاتیک فالکون 9

برای نخستین بار پس از گذشت چندین سال، یک موشک دیگر در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی مورد آزمایش قرار گرفت. روز گذشته، موشک فالکون 9 شرکت فضایی اسپیس ایکس با موفقیت تمام تست استاتیک موتورهای مرحله اول خود را انجام داد تا راه را برای ماموریت هفته آینده خود هموار کند.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

اسپیس ایکس پس از این آزمایش، موفقیت خود را در شبکه های اجتماعی تایید کرد. این شرکت خصوصی فضایی در توییتی نوشت: “نخستین تست استاتیک فالکون 9 در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی، تکمیل شد.”

این آزمایش به خوبی نشان داد، هر دو موتور مرحله اول و خود موشک برای پرتاب کاملا آماده اند. در خلال روزهای اخیر، تیم عملیاتی اسپیس ایکس، تجهیزات سکوی پرتاب را هم مورد آزمایش قرار داده بودند.

این آزمایش اسپیس ایکس به دلیل برخی مسائل فنی چندین بار به تعویق افتاده بود، تا در نهایت تست استاتیک دیروز، با موفقیت انجام شد. به این ترتیب، این موفقیت می تواند، امیدواری های زیادی برای ایلان ماسک و شرکتش برای انجام موفقیت آمیز ماموریت شنبه آینده به وجود بیاورد.

شرکت فضایی اسپیس ایکس که هم اکنون در حال آماده شدن برای راه اندازی ۱۰ ماموریت تامین محموله به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا است، هفته گذشته اعلام کرده بود نخستین ماموریت خود از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی را ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) انجام خواهد داد. هدف این ماموریت بسیار مهم، تامین محموله های خدمه ایستگاه فضایی و تجهیزات آزمایشگاه های آن است.

گفته می شود، سکوی جدید مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی، امکان بیشتری برای حداکثر قابلیت های فالکون ۹ (بلاک ۵) و همچنین فالکون هِوی فراهم خواهد کرد. همچنین ماسک اعلام کرده، فالکون جدید اسپیس ایکس اواخر سال جاری از زمین بلند خواهد شد.

این ماموریت همچنین، نخستین ماموریت اسپیس ایکس پس از انفجار سکوی پرتاب موشک فالکون ۹ در سپتامبر سال گذشته است. در سانحه ۱ سپتامبر موشک فالکون ۹  بر روی سکوی پرتاب خود در پایگاه هوایی کیپ کاناورال، فلوریدا منفجر شد. قرار بود که این موشک محموله ۲۰۰ میلیون دلاری فیسبوک، یعنی ماهواره‌ ارتباطی آموس ۶ را به مدار پایین زمین ببرد؛ اما انفجار موشک فالکون ۹ همه برنامه ها را تغییر داد.

.

منبع: universetoday

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر