فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ناسا قصد دارد به همراه قدرتمندترین موشک جهان فضانوردان را هم به فضا اعزام کند


ناسا قصد دارد به همراه قدرتمندترین موشک جهان فضانوردان را هم به فضا اعزام کندآژانس فضایی ایالات متحده آمریکا، ناسا، در نظر دارد، فضانوردان را به همراه قدرتمندترین موشک جهان ، سیستم پرتاب فضایی (SLS) به فضا اعزام کند.

ناسا به عنوان بخشی از روند تسریع برنامه های خود برای استقرار انسان بر روی ماه و همچنین مریخ، قصد دارد ماموریت اکتشاف (EM-1)، اکتشاف مداری را بر روی قمر طبیعی زمین، ماه، راه اندازی کند. پیش از این قرار بود که این برنامه فضایی، ماموریتی بدون سرنشین باشد که در سپتامبر سال 2018 آغاز شود.

به هر حال، مقامات ناسا به سختی در حال کار بر روی تجهیز سیستم پرتاب فضایی و فضاپیمای اوریون هستند تا امکان اعزام فضانوردان را به همراه این ماموریت داشته باشند.

ناسا در بیانیه ای اعلام کرد: “سیستم پرتاب فضایی و ماموریت های اوریون، به همراه سرمایه گذاری های خصوصی در بخش فضا، آمریکا و ناسا را در موقعیتی قرار خواهد داد تا امکان کشف اسرار فضا و اکتشاف کیهان را فراهم کنند.”

به هر حال مقامات ناسا، تاکید دارند که افزودن خدمه به این ماموریت نیازمند آماده سازی ها و تاخیر در ماموریت تا اوایل سال 2021 است. در همین حال، ناسا قصد دارد، ابتدا موشکی بدون خدمه را برای مطالعه شش روزه ماه، پیش از اعزام فضانوردان به آنجا بفرستد.

مدیر عملیات ناسا، رابرت لایتفوت می گوید: “بزرگی کاری که می خواهیم با سیستم پرتاب فضایی و اوریون انجام دهیم، خارق العاده است. ظرفیت هایی که ما برای این ملت (آمریکا) ایجاد می کنیم، انسان را در موقعیتی قرار خواهد داد که هیچگاه پیش از این، به آنجا نرسیده است!”

به نظر می رسد، سیاست های جاه طلبانه رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ، دلیل اصلی شتاب بخشیدن به این برنامه ناسا باشد. در واقع ترامپ در راستای سیاست های میهن پرستانه خود، قصد دارد تا روحیه پیشگام آمریکا در زمینه اکتشافات فضایی را به مانند روسای جمهور گذشته آمریکا در دهه های 1960 و 1970 احیا کند.

.

منبع: technology.inquirer

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر