آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اوضاع رومینگ ملی کشور از زبان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

رومینگ ملی

آبان تتر

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور؛ هیچگونه محدودیت زمانی برای اجرای طرح‌هایی مانند رومینگ ملی یا ترابردپذیری شماره‌ها وجود ندارد. با تکرا در ادامه همراه باشید تا از اوضاع رومینگ ملی کشور در سال آینده با خبر شوید.

ترابردپذیری یا MNP که مخفف Mobile Number Portability است ، به سرویسی می‌گویند که شما می‌توانید اپراتور خود را تغییر بدهید؛ اما شماره شما تغییر نکند.

تمامی مشترکین اپراتورهای خطوط تلفن همراه می‌توانند طی آن اپراتور سرویس‌دهنده خود را بدون تغییر در پیش شماره یا شماره اصلی سیم‌‌ کارت تعویض نمایند. این طرح که بیش از ۱۵ سال در ۸۰ کشور اجرا شده، هم‌اکنون مورد تصویب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسیده و همه اپراتور‌های کشور موظف به اجرایی کردن آن هستند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت کرد:

از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی هیچ‌گونه محدودیت زمانی برای اجرای این طرح‌ها در نظر گرفته نشده، حال ممکن است به منظور بهبود کیفی آنها دستورالعمل‌های تکمیلی در نظر گرفته شود؛ اما به این شکل نبوده که برای اجرای چنین طرح‌هایی مدت زمان در نظر گرفته شده باشد.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر این‌که مواردی چون رومینگ ملی یا ترابرد‌‌ پذیری جزو پروژه‌های ملی محسوب می‌شوند، آنها را مادام‌ العمر دانست.

رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی در ادامه گفت:

البته ممکن است در یک مقطع زمانی به منظور بهبود شرایط و با توجه به مشکلاتی که ممکن است در پیاده‌سازی این طرح‌ها برای مردم یا اپراتورها ایجاد شده، اصلاحاتی در آنها صورت گیرد؛ اما هیچ‌گاه اینگونه نیست که اجرای آنها به دست فراموشی سپرده شود.

به گزارش تکرا و به نقل از ایسنا، پیش از این مدیرعامل همراه اول با اشاره به این‌ ‌که دوره انحصار رایتل از دو و نیم سال به حدود شش سال کشیده گفته بود:

مدت اجرای رومینگ ملی هم بنا بود دو سال باشد؛ اما از مدتی دیگر، عملی شدن این طرح وارد سومین سال خود می‌شود.

.

منبع: isna

ماناتل پارس

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر