میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

مرگ کیا فورته کوپه نزدیک است!

دسته بندی: اتومبیل
 • مرگ کیا فورته کوپه نزدیک است!

  باتوجه به افزایش تقاضای خودروهای کراس اوور و شاسی بلند، خودروهای کوپه و کوچک تقاضا کمی داشته و از این رو سودی برای کمپانی ها به ارمغان نمی آورند. البته در این میان هوندا سیویک توانسته جانی سالم به در برده و به خودرویی محبوب بدل شود، به شکلی که تاکنون هوندا ۱۰ نسل از این خودرو را در بازار جهانی به فروش رسانده است.

  به تازگی شرکت کیا در مصاحبه ای با وب سایت CarsDirect تایید کرد که تولید کیا فورته کوپه بزودی پایان می یابد. این خودرو پس از آن که سال ۲۰۱۶ فروش نامطلوبی به دنبال داشت، از لیست تولیدات کیا خارج شده است.

  سخنگو کیا James Hope در گفتگو با CarsDirect بیان کرد:

  از آنجایی که تقاضا برای کیا فورته کوپه در سال ۲۰۱۶ کاهش داشت کمپانی سازنده نیز تصمیم خود را مبنی بر عدم تولید این خودروی کوپه ۲ در، گرفته است.

  از آنجایی که تقاضا برای کوپه Forte در سال 2016 کاهش داشت کمپانی سازنده نیز تصمیم خود را مبنی بر عدم تولید این خودروی کوپه 2 در، گرفته است.

  البته این خبر کاملا بد نبوده و سری مدل Forte در طول سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ فروشی بیش از مدت مشابه در سال های قبل داشتند. گذشته از این، مدل های دیگری چون Forte 5 سدان، Forte هاچ بک چهار درب نیز به تولید می رسد و سری Forte تنها شامل یک نسخه کوپه نمی شود.

  اگرچه از لحاظ ساختار، سیویک کوپه با کیا Forte یکسان است اما برای خودروی سیویک کوپه ویژگی های بیشتری را می توان نسبت به کیا Forte برشمرد. خودرو کیا با پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر به قیمت ۲۰.۷۴۰ هزار دلار به فروش می رسد در حالی که مدل پایه سیویک هوندا با پیشرانه ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ همراه بوده و با قیمت ۲۰.۸۲۵ دلاری در بازار به فروش می رسد. همچنین کیا برای Forte کوپه پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ چهار سیلندری در نظر گرفته اما خودرو هوندا مصرف بنزین کمتر و میزان آلودگی کمتری نسبت به محصول کیا دارد.

  انتظار می رود بزودی فروش کیا فورته کوپه در بازار به پایان برسد. بنابراین اگر این محصول در لیست خرید شما قرار دارد، سریعتر اقدام به خرید آن کنید.

  منبع: motorauthority

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.