کمپانی سامسونگ عضو جدید میان رده ای را به مجموعه پردازنده های اگزینوس اضافه می کند

دسته بندی: سامسونگ , موبایل
 • کمپانی سامسونگ عضو جدید میان رده ای را به مجموعه پردازنده های اگزینوس اضافه می کند

  پردازنده های اگزینوس شرکت سامسونگ در مدل های مختلفی تولید می شوند که برخی از آنها عملکرد بسیار بالایی داشته و رقیبی برای پردازنده کوالکام محسوب می شوند. اما سامسونگ برخلاف کوالکام، چیپ های پردازشی خود را به شرکت هایی چون ال جی، شیائومی هوآوی و برخی دیگر ارائه نمی دهد.

  اگرچه فروشی در کار نیست، اما همچنان این شرکت روی پردازنده های اگزینوس خود فعالیت دارد و می خواهد آن را گسترش دهد؛ و البته اینکه آنها را در انواع و مدل های مختلفی توسعه داده و به کار گیرد. به نظر می رسد این شرکت کره ای می خواهد با به کارگیری پردازنده اختصاصی از هزینه های تولید خود بکاهد و نیازی به استفاده از دیگر چیپ ها نداشته باشد.

  به گزارش یکی از رسانه های چینی، سامسونگ قصد دارد در آینده، پردازنده میان رده اگزینوس ۷۸۷۰ را به عنوان پردازنده شش هسته ای به کار یگیرد. این پردازنده از چهار هسته Cortex-A53 و دو هسته Cortex-A73 تشکیل می شود. در کنار این چیپ، تراشه گرافیکی Mali-T830 MP2 قرار داشته که کیفیت گرافیکی بالایی را برای اگزینوس ۷۸۷۰ فراهم خواهد کرد.

  گفته می شود این چیپ براساس فناوری ۱۴ نانومتری LPP سامسونگ توسعه پیدا می کند و می تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد. براساس گزارش ها، چیپ جدید نسبت به مدل پیشین عملکردی ۷۰ درصد بیشتر خواهد داشت و ۳۰ درصد مصرف انرژی کمتری دارد.

  سامسونگ از ماه اکتبر، اگزینوس ۷۸۷۰ را به کار می گیرد و احتمالا شاهد آن در سری تلفن های هوشمند گلکسی C و گلکسی A خواهیم بود. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

  .

  منبع: nextpowerup


  مطالب مشابه


  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.