coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

فیلترهای واقعیت افزوده و چند ویژگی دیگر به اینستاگرام اضافه شد

فیلترهای واقعیت افزوده و چند ویژگی دیگر به اینستاگرام اضافه شد

فیلترهای واقعیت افزوده صورت که قبلا در فیس بوک، با سبکی مشابه اسنپ چت وجود داشت، به اینستاگرام اضافه می‌شود. هم اکنون هشت فیلتر متفاوت در دسترس است که از آن‌ها می‌توان به چند تاج متفاوت، فیلترهای خرگوشی و کوالایی و فیلتر ریاضیاتی را نام برد که با انتخاب آن معادلات ریاضی به دور سر شما می‌چرخند!

فیلترهای صورت اینستاگرام زمانی که از دوربین جلو یا پشت موبایلتان استفاده کنید فعال می‌شوند. برای دسترسی به آن‌ها کافی است رابط دوربین را در اپلیکیشن باز کنید و بر روی آیکون جدید در گوشه پائین سمت راست، تپ بزنید. این فیلترها در تمام حالات اشتراک گذاری رسانه اینستاگرام یعنی عکس، ویدیو یا حتی بومرنگ، فعال‌اند. برای استفاده از این فیلترها باید آپدیت 10.21 را دانلود کنید.

ایده استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده با نگاشتن و اعمال انیمیشن‌هایی بر روی صورت کاربران، توسط اسنپ چت مورد توجه مردم قرار گرفت که آن هم به خرید Looksery در سال 2015، شرکتی پیشگام در این تکنولوژی، باز می‌گردد. فیس بوک در پاسخ به خرید اسنپ چت، استارتاپ بلاروسی MSQRD را در اوایل 2016 تصاحب کرد و این تکنولوژی هم در اوایل سال جاری به استوری فیس بوک راه پیدا کرد.

فیس بوک ایده‌های زیادی را از اسنپ تقلید کرده است؛ افزودن ویژگی استوری 24 ساعته اسنپ چت به اینستاگرام یکی از آن‌ها است. اما فیلترهای واقعیت افزوده، یکی از آخرین ویزگی‌های انفجاری اسنپ چت بود که اینستاگرام آن را نداشت. طبق کنفرانس F8 که در ماه گذشته برگزار شد، این تنها بخش کوچکی از چشم انداز بزرگی است که فیس بوک در رابطه با واقعیت افزوده دارد (البته اسنپ چت نیز همین چشم انداز را دنبال می کند).

تگ استیکر در اینستاگرام

اینستاگرام ویژگی‌های جدیدی را نیز به اپلیکیشن اضافه می‌کند. هم اکنون کاربران می‌توانند هنگام پست استوری جدید، هشتگ‌های استیکری به تصاویر یا ویدیوهایشان اضافه کنند. بازدیدکنندگان هم قادر خواهند بود با تپ زدن بر روی این استیکرها، دیگر تصاویر و ویدیوهای منتشر شده با هشتگ مشابه را مشاهده کنند. روش استفاده نیز شبیه تگ کردن افراد یا استفاده از جئواستیکرها است. ویژگی جدیدی برای ویدیوها (که در آن از اسنپ چت الهام گرفته شده) و یک پاک کن هم به اپلیکیشن اضافه شده است.

.

منبع: theverge

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر