coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

فردا منتظر اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد باشید!

فردا منتظر اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد باشید!

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا اعلام می‌شود.

دکتر حسین توکلی در ادامه افزود داوطلبان از روز یکشنبه 21 تا روز پنج شنبه 25 خرداد ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در همین راستا گفت:

بر اساس ضوابط، تعداد 878 هزار و 253 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و مابقی مرد هستند. از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام‌کننده در این آزمون، تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقه‌مندی خود را برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم نیز اعلام کرده‌اند که از این تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و مابقی مرد هستند.

دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد که‌ با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام‌ کننده و آمار علاقه‌مندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم، برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال جاری تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده که از این تعداد 463 هزار و 40 کارت برای زنان و مابقی برای مردان صادر شده است.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور
دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور

شایان ذکر است که آزمون ادوار کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در 132 کد رشته امتحانی، صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه و جمعه 7 و 8 اردیبهشت ماه سال جاری در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحانی برگزار شد.

توکلی با تاکید بر اینکه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا سه شنبه 16 خرداد ماه سال جاری اعلام می شود، به این موضوع تاکید کرد که اطلاعات لازم در خصوص نحوه انتخاب رشته و سایر نکات نیز همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری از روز یکشنبه لغایت پنج شنبه، 21 تا 25 خرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از کد رشته محل مجاز نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند در این مهلت تعیین شده می توانند به سایت این دانشگاه مراجعه و با مطالعه اطلاعیه هایی که در این خصوص منتشر خواهند شد در خصوص جزئیات انتخاب رشته آگاهی لازم را کسب نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که 162 هزار و 516 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 96 پذیرفته خواهند شد.

توکلی در انتها در خصوص اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 96 خاطر نشان کرد:

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 به صورت کارنامه تنظیم شده و اوایل نیمه دوم خرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که روز شنبه مورخ 20 خرداد 96 بر روی سایت این سازمان قرار داده می‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل های تحصیلی خود از کد رشته محل های امتحانی مجاز اقدام کنند.

.

تهیه و گردآوری: تکرا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر