من نفرت انگیز به پرفروش ترین فرنچایز انیمیشن تاریخ تبدیل شد

من نفرت انگیز به پرفروش ترین فرنچایز انیمیشن تاریخ تبدیل شد

سری انیمیشن‌های من نفرت انگیز (Despicable Me) به پرفروش ترین فرنچایز انیمیشن تاریخ تبدیل شد و این خبر نشان می‌دهد که شرکت Illumination Entertainment (متعلق به استودیو یونیورسال) یک نیروی قدرتمند جدید در دنیای انیمیشن به حساب می‌آید.

فروش سری انیمیشن‌های من نفرت انگیز با عبور از فروش فیلم‌های شرک متعلق به استودیو دریم ورکس (DreamWorks)، این جایگاه را بدست آورد. مورد قابل توجه در مورد این شاهکار، این است که این جایگاه تنها با ساخت ۴ انیمیشن بدست آمد و شرک با ۵ فیلم این رکورد را در دست داشت.

سری انیمیشن‌های من نفرت انگیز شامل فیلم اصلی و دو دنباله آن، به همراه اسپین‌آف فیلم مینیون‌ها است. انیمیشن مینیون‌ها با فروشی بیش از ۱.۱ میلیارد دلار، دومین انیمیشن پرفروش تاریخ محسوب می‌شود و موفق‌ترین فیلم استودیو یونیورسال نیز هست. من نفرت انگیز ۲ با فروش ۹۷۰ میلیون دلاری در جایگاه ششم جهان قرار دارد.

این فرنچایز از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و فروش چهار فیلم آن تاکنون ۳.۵۲۸ میلیارد دلار بوده است. شرک نیز به همراه انیمیشن گربه چکمه پوش (Puss in Boots) در سال ۲۰۱۱ به فروش ۳.۵۱ میلیارد دلاری دست یافته بود. فیلم جدید گربه چکمه پوش سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

من نفرت انگیز ۳ تابستان امسال اکران شد و عامل کلیدی در شکست رکورد DreamWorks برای Illumination به حساب می‌آمد. این فیلم فروشی ۸۷۰.۴ میلیون دلاری در جهان داشته و می‌تواند تا پایان زمان اکران، به ۹۰۰ میلون دلار نیز برسد. مینیون‌ها ۲ نیز هم اکنون در دست ساخت است و قرار است در سال ۲۰۲۰ اکران شود. جایگاه پرفروش ترین فرنچایز انیمیشن تاریخ می‌تواند برای مدت زیادی در دست من نفرت انگیز و به طور ویژه‌تر مینیون‌ها، باقی بماند.

.

منبع: indiewireارسال نظر