;
coinex

استارتاپ آلمانی می‌خواهد یک دکل مخابراتی در ماه بسازد

 

از آخرین باری که یک نفر در ماه نیاز به مخابره اطلاعات با زمین داشت مدت‌ها می‌گذرد، آخرین ماموریت سرنشین دار در ماه، در سال 1971 انجام شد. اما اخیرا، علاقه‌مندی‌های زیادی برای رسیدن به ماه پدید آمده است. خصوصا اینکه، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های فضایی، ماه را به‌عنوان قدمی اساسی برای رسیدن به مریخ می‌بینند. اکنون یک شرکت آلمانی می‌خواهد، یک دکل مخابراتی را در ماهواره طبیعی زمین قرار دهد.

PTScientists، یکی از شرکت‌هایی است که در رقابت گوگل شرکت است. هدف پروژه 30 میلیون دلاری گوگل لونار ایکس پرایز، ساخت ماه نوردی است که بتواند حداقل 500 متر مسافت را روی ماه طی و تصاویری باکیفیت HD به زمین مخابره کند.

شرکت PTScientists، همان‌طور که از نامش پیداست، گروه باسابقه و قدرتمندی است که از وجود همکارانی از اِنویدیا، دانشگاه فنی برلین، انجمن فضایی اتریش(OeWF) و  مرکز فضایی آلمان(DLR) و با احتساب 35 مهندس و 3 متخصص ازجمله کارمند سابق ناسا جک کرینشو بهره می‌برد.

آئودی اعلام کرده، این شرکت از تجربه خود برای استفاده از مواد سبک‌وزن، سیستم رانندگی خودکار و سیستم‌های پیشرفته حمل‌ونقل برای پشتیبانی از این شرکت بهره خواهد برد. برند معروف خودروسازی ضمن ارائه حجم گسترده‌ای از کمک‌ها در زمینه آزمایش و تضمین کیفیت، از وجود  استودیوی طراحی کانسپ آئودی در مونیخ، برای اصلاح و بازبینی بهره خواهد برد.

PTScientists اعلام کرده این ماه نورد که نامش  ‘Audi lunar Quattro’ است، سال گذشته برخی آزمایش‌ها را در تنریف و آلپ گذرانده است.

انرژی’Audi lunar Quattro از طریق پنل خورشیدی و یک باتری لیتیم-یون  تأمین می‌شود و برای آزمایش سطح ماه از دو دوربین استریوسکوپ در جلو و یک دوربین علمی بهره می‌برد. در ساخت آن از آلومینیوم با مقاومت بالا و منگنزیم استفاده‌شده و سرعت آن 3.6 مایل بر ساعت و 35 کیلوگرم وزن است. آئودی در ساخت ماه نورد از سیستم تعلیق دو جناقی محور چرخ‌ها با قابلیت چرخش 360 درجه‌ای و  سیستم موتور به چهارچرخ استفاده کرده است.

و اکنون این ماه نورد نیاز به راهکارهایی برای مخابره اطلاعات به زمین دارد. این شرکت آلمانی می‌خواهد، از تکنولوژی LTE برای این منظور استفاده کند. LTE، همان تکنولوژی مخابراتی بی‌سیمی است که در زمین برای مخابره اطلاعات تلفن‌های همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنولوژی نسبت به مخابره رادیویی یک مزیت بزرگ دارد، LTE، نیاز به انرژی کم‌تری دارد، به‌این‌ترتیب، ماه نورد می‌تواند، از باتری خود به نحو بهتری برای اکتشاف در ماه بهره ببرد.

کارستن بیکر، مهندس تیم PTScientists به Wired گفت: “ما می‌خواهیم، اطلاعات علمی زیادی را در ماه جمع کنیم و ارتباط LTE می‌تواند به ما امکان مخابره اطلاعات ارزشمندی را به زمین فراهم کند.”

این ماه نورد، طراحی شده که 90 وات برق از پنل های خورشیدی خود دریافت کند و تقریبا به نیمی از این نیرو برای حرکت نیاز دارد. نیم دیگری از نیرو خورشیدی هم برای مخابره اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد که اکنون تکنولوژی LTE، امکان صرفه‌جویی در این انرژی را فراهم می‌کند. اکنون PTScientists، قصد دارد تبدیل به اولین شرکت خصوصی شود که هر نوع تکنولوژی از جمله رباتیک، را در ماه قرار می‌دهد. بنا به گزارش‌ها، این شرکت سال گذشته قراردادی را با اسپیس ایکس به امضا رسانده است. طی این قرارداد، ماه نورد شرکت به‌وسیله یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس به فضا پرتاب می‌شود.

اما بر اساس گزارش Space.com، هیچ‌کدام از تیم‌های شرکت‌کننده در رقابت گوگل، نمی‌توانند، به هدف اولیه رقابت یعنی قرار دادن ماه نورد در ماه تا دسامبر 2017 دست پیدا کنند. اگر PTScientists، با موفقیت ماموریت خود را به انجام برساند، امیدوار است که بهره‌گیری از سیستم LTE درنهایت بتواند به این شرکت کمک کند که درنهایت یک شبکه مخابراتی را در ماه راه‌اندازی کند.

بیکر به Space.com گفت: “ما تلاش می‌کنیم که نشان دهیم، می‌توان از طیف وسیعی از راهکارهای ارتباطی در ماه استفاده کرد. قصد داریم که راهکارهای مقرون‌به‌صرفه‌ای برای مسائل ساخت دهکده ماه ارائه کنیم.”

آژانس فضایی اروپا باور دارد، ماه مقصد منطقی بعدی انسان فراتر از مدار پایین زمین است. این سازمان پیش‌ازاین اعلام کرده بود، قصد دارد، “دهکده ماه” را تا پایان سال 2030 احداث کند. ایده «دهکده ماه» که توسط مدیر ارشد جدید آژانس فضایی اروپا، یوهان دیتریچ ورنر پیشنهاد شده است، در قسمت تاریک ماه قرار می‌گیرد.

.

منبع: sciencealert

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر