همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) جهان

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست)

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق دربازه اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست)

بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) جهان با سه عنوان و فیلم جدید و به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

10. The Emoji Movie

فیلم انیمیشن The Emoji Movie توانست فروشی 2.5 میلیون دلاری (معادل 9.5 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.800 تومانی در زمان نگارش) را در آخر هفته تجربه نموده و رتبه دهم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب فیلم The Emoji Movie توانست مجموع فروش خود را در پنج هفته اکران به رقم 76.6 میلیون دلار (معادل 291 میلیارد تومان) برساند.

فیلم انیمیشن The Emoji Movie در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط تونی لئوندیس (Toni Leondis) کارگردانی شده است. از صداپیشگان این اثر می توان به تی. جی. میلر (T. J. Miller)، جیمز موردن (James Corden) و آنا فاریس (Anna Faris) اشاره نمود. فیلم انیمیشن The Emoji Movie زمانی برابر با 1 ساعت و 26 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

9. Mayweather vs. McGregor

فیلم تلویزیونی ورزشی Mayweather vs. McGregor توانست در اولین هفته اکران خود فروشی برابر با 2.6 میلیون دلار (معادل 9.9 میلیارد تومان) داشته و رتبه نهم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) به خود اختصاص دهد.

این فیلم یک نمونه در ژانر مسابقات ورزشی و رشته بوکس بوده و از ورزشکاران حاضر در آن می توان به فلوید می ودر (Floyd Mayweather Jr.) و کانر مک گرگور (Connor McGregor) اشاره نمود.

8. Birth of the Dragon

فیلم سینمایی Birth of the Dragon نیز یکی از فیلمهای سینمایی بود که توانست در اولین هفته اکران عمومی خود به جدول پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) راه یافته و رکورد 2.7 میلیون دلار (معادل 10.3 میلیارد تومان) را به خود اختصاص داده و رتبه هشتم را کسب نماید. این فیلم با الهام از زندگی هنرمند و ورزشکار شهیر هنرهای رزمی، بروس لی (Bruce Lee) ساخته شده است.

فیلم سینمایی Birth of the Dragon یک عنوان در ژانر بیوگرافی درام بوده و توسط جورج نولفی (George Nolfi) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان این فیلم می توان به بیلی مگنوسن (Billy Magnussen)، یو ژیا (Yu Xia) و فیلیپ انجی وان لونگ (Phillip Ng Wan Lung) در نقش بروس لی اشاره کرد. این فیلم سینمایی زمانی برابر با 1 ساعت و 43 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 (کودکان زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

7. Spiderman : Homecoming

هفتمین عنوان در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) مانند هفته قبل، از آن قسمت جدیدی از سری فیلم‌های اسپایدرمن بود. فیلم Spiderman : Homecoming توانست در هشتمین هفته اکران خود و تعطیلات آخر هفته گذشته فروشی 2.8 میلیون دلاری (معادل 10.7 میلیارد تومانی) را تجربه نموده و در مکان هفتم فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) قرار گیرد. با این حساب فیلم Spiderman : Homecomming مجموع فروش خود را در هشت هفته نمایش به رقم 318.9 میلیون دلار (معادل 1212 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Spiderman : Homecoming در ژانر اکشن علمی تخیلی ساخته شده و از ستارگان نقش آفرین در آن می‌توان به تام هالند (Tom Holland)، مایکل کیتون (Michael Keaton) و رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) اشاره کرد. این فیلم که مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 13 دقیقه دارد توسط جان واتز (John Watts) و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

6. Dunkirk

عنوان ششم در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) به فیلم سینمایی Dunkirk اختصاص داشت. این فیلم در ششمین هفته اکران خود توانست با فروشی 3.9 میلیون دلاری (معادل 14.8 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد. با این حساب مجموع فروش این فیلم موفق پس از شش هفته اکران به رقم قابل توجه 172.5 میلیون دلار (معادل 655 میلیارد تومان) رسید.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

فیلم Dunkirk فیلمی است در ژانر درام تاریخی اکشن که توسط کریستوفر نولان (Christopher Nolan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به فیون وایتهد (Fionn Whitehead)، دیمین بونارد (Damien Bonnard) و آنئورین بارنارد (Aneurin Barnard) اشاره کرد. فیلم Dunkirk که زمانی برابر با 1 ساعت و 36 دقیقه داشته است، مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

5. Logan Lucky

فیلم Logan Lucky توانست با فروشی برابر با 7.6 میلیون دلار (معادل 28.9 میلیارد تومان) در فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) رتبه پنجم را به خود اختصاص دهد. مجموع فروش کلی این فیلم در دو هفته اکران به رقم 14.9 میلیون دلار (معادل 56.6 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر کمدی جنایی بوده و توسط کارگردان مشهور استیون سودربرگ (Steven Sodergebrg) ساخته شده است. از هنرپیشگان مطرح این فیلم می توان از چنینگ تتوم (Channing Tatum)، کتی هولمز (Katie Holmes) و دانیل کریگ (Daniel Craig) نام برد. فیلم Logan Lucky مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

4. Wind River

فیلم سینمایی Wind River توانست در چهارمین هفته اکران خود روند صعودی خود را حفظ نموده و با فروشی 4.6 میلیون دلاری (معادل 17.5 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.800 تومانی در زمان نگارش) در جمع پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) رتبه  چهارم را به خود اختصاص دهد. مجموع کلی فروش این فیلم در چهار هفته اکران به رقم 10 میلیون دلار (معادل 38 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر اکشن جنایی بوده و توسط تیلور شریدان (Taylor Sheridan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان فیلم Wind River می توان به کلسی اسبیل (Kelsey Asbille)، جرمی رنر (Jeremy Renner) و جولیا جونز (Julia Jones) و الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) اشاره نمود. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 47 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

 3. Ballerina

فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina توانست با فروش آخر هفته 4.7 میلیون دلار (معادل 18 میلیارد تومان) به جمع پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) اضافه شده و رتبه سوم را به خود اختصاص دهد.

این فیلم در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط اریک سامر (Eric Summer) و اریک وارین (Eric Warin) کارگردانی شده است. فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina با نام اصلی Leap! از صداپیشگانی چون اله فنینگ (Elle Faning)، دین دیهان (Dane DeHaan) و کارلی را یپسن (Carly Rae Jepsen) سود برده است. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 29 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

2. Annabelle : Creation

رتبه دوم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) مانند هفته قبل در اختیار فیلم Annabelle : Creation بود. این فیلم توانست در سومین هفته اکران عمومی خود و در تعطیلات آخر هفته با فروشی برابر با 7.7 میلیون دلاری (معادل 29.3 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد و مجموع فروش خود را پس از سه هفته اکران به رقم 78.2 میلیون دلار (معادل 298 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Annabelle : Creation در ژانر ترسناک ساخته شده و کارگردانی آن نیز بر عهده دیوید سندبرگ (David F. Sandberg) بوده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم می توان به استفانی سیگمان (Stephanie Sigman)، میراندا اوتو (Miranda Otto) و لولو ویلسون (Lulu Wilson) اشاره نمود. فیلم Annabelle : Creation مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 49 دقیقه داشته و  مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

1. The Hitman’s Bodyguard

پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (25 آگوست تا 27 آگوست) همانند هفته قبلی، فیلم The Hitman’s Bodyguard بود. این فیلم توانست در دومین هفته اکران خود فروشی 10.3 میلیون دلاری (معادل 38 میلیارد تومانی) را تجربه کرده و رتبه اول را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (18 آگوست تا 20 آگوست) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب، میزان فروش کلی فیلم The Hitman’s Bodyguard بعد از دو هفته فروش به رقم 39.8 میلیون دلار (معادل 151 میلیارد تومان) رسید.

فیلم The Hitman’s Bodyguard توسط پاتریک هیوز (Patrick Hughes) و در ژانر کمدی اکشن ساخته و کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم کمدی می توان به ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson)، گری اولدمن (Gary Oldman) . رایان رینولدز (Ryan Raybolds) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.


پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

 

 

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

ترجمه و تالیف : تکراتو

منبع : IMDB

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر