همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جزییات جدیدی از ابرخودروی هیبریدی مرسدس بنز ؛ مجهز به فناوری خودروهای فرمول 1

جزییات جدیدی از ابرخودروی هیبریدی مرسدس بنز ؛ مجهز به فناوری خودروهای فرمول 1

شاید در گذشته چند ابرخودروی خاص دیده باشید اما هیچ یک از آن‌ها مثل ابرخودروی هیبریدی مرسدس بنز نیستند؛ خودرویی هیبریدی با بیش از 1000 اسب بخار قدرت!

ژنرال اشتوتگارت به تازگی گفته است که می‌خواهد در نمایشگاه بین المللی خودروی آلمان که از تاریخ 23 شهریور (14 سپتامبر) در شهر فرانکفورت برگزار می‌شود، جزییات جدیدی را در رابطه با یک ابرخودروی هیبریدی که در نظر دارد آن را تحت عنوان پروژه 1 (Project 1) با کمک بخش ای ام جی (AMG) خود بسازند، منتشر کند.

هنوز تصویر تایید شده‌ای از این خودرو منتشر نشده اما سازنده آلمانی گفته است که در ساخت این خودرو تا حد زیادی از فناوری به کار رفته در ساخت خودروهای فرمول 1 خود استفاده می‌کند؛ طبق اطلاعات منتشر شده این خودرو به کمک موتورهای هیبریدی و بنزینی خود به خوبی می‌تواند نقش یک اتومبیل روزمره و مسابقه‌ای را در یک ترکیب ایفا کند.

منابع خبری گفته‌اند که ابرخودروی هیبریدی مرسدس بنز از یک موتور 1.6 لیتری شش سیلندر خورجینی توربوشارژردار و دو موتور الکتریکی با توان خروجی 134 اسب بخار (متصل به میل لنگ) و 107 اسب بخار (به عنوان کاهش دهنده تاخیر توربوشارژر) بهره می‌برد.

مرسدس بنز گفته است که این ترکیب موتوری می‌تواند تا بیش از 1000 اسب بخار قدرت تولید کند و سرعت هیولای جدیدش را به 349.228 کیلومتر بر ساعت برساند. طبق اطلاعات موجود، حداکثر دور موتور در این خودرو به 11 هزار دور در دقیقه می‌رسد و حداکثر مسافت قابل پیمایش توسط موتورهای الکتریکی این خودرو 25 کیلومتر است؛ البته بهتر است بدانید که موتور این هیولای هیبریدی باید بعد از پیمایش هر 49,890 کیلومتر یک بار به طور کامل سرویس شود.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط مرسدس بنز، محصول جدید سازنده آلمانی 2.54 میلیون دلار قیمت دارد و با کمک بخش ای ام جی تنها در تعداد محدود 275 دستگاه ساخته می‌شود. این احتمال وجود دارد که شرکت خودروساز بزرگ آلمانی به زودی پروسه ساخت این خودروی خاص را شروع کند.

ابرخودروی هیبریدی مرسدس بنز نشان می‌دهد که فناوری هیبریدی هنوز جای پیشرفت دارد و ابرخودروهای الکتریکی هنوز هم می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.

.

منبع: engadget

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر