;
coinex

اچ تی سی همچنان به بخش واقعیت مجازی وایو و گوشی های هوشمند خود متعهد می ماند

اچ تی سی همچنان به بخش واقعیت مجازی وایو و گوشی های هوشمند خود متعهد می ماندکمپانی اچ تی سی اعلام کرده است که پس از معامله 1.1 میلیارد دلاری با گوگل، همچنان به گوشی های هوشمند و واقعیت مجازی Vive متعهد مانده است.

قرارداد همکاری 1.1 میلیارد دلاری میان دو کمپانی گوگل و اچ تی سی در هفته گذشته منعقد شد؛ اما سوال هایی را در ذهن افراد ایجاد کرده است. سوال اصلی این است که این توافق نامه چه تاثیری در عملکرد کمپانی اچ تی سی خواهد داشت. این کمپانی در سال های اخیر با مشکلاتی در زمینه فروش و سودآوری روبرو بوده است. در کنفرانس خبری که در این راستا در شیندین، شهر جدید تایپه برگزار شد، این کمپانی اعلام کرد که همچنان به محصولات خود مثل گوشی های هوشمند و بخش واقعیت مجازی وایو (Vive) متعهد می ماند و توسعه آنها را تا زمانیکه تمامی 2000 کارمند اچ تی سی (نزدیک به یک پنجم کارکنان حال حاضر در این کمپانی) به گوگل ملحق شند، ادامه می دهد؛ این انتقال نیز بخشی از قرارداد اچ تی سی و گوگل به شمار می رود.

مدیر ارشد اجرایی و سخنگوی اچ تی سی، شر وانگ و مدیر بخش مالی این کمپانی، پیتر شن در این کنفرانس خبری حضور داشتند. از طرف کمپانی گوگل نیز، ریک آسترلو، معاون ارشد این کمپانی و ماریو کوییروز، رئیس مدیریت محصولات در این رویداد شرکت کردند.

در این قرارداد که از آغاز سال آینده به صورت رسمی انجام می شود، کمپانی اچ تی سی مبلغ 1.1 میلیارد دلار از گوگل دریافت خواهد کرد. نزدیک به 2000 کارمند اچ تی سی که بسیاری از آنها در بخش طراحی و تولید گوشی های پیکسل فعالیت داشته اند، به این غول آمریکایی ملحق می شوند.

وانگ در این باره می گوید: “گوگل یک کمپانی در کلاس جهانی است که به محترم شمردن استعدادها و نوآوری ها شهرت دارد. این توافق نامه بدین معناست که DNA پیکسل به عنوان اچ تی سی، به صورت گسترده تری در جهان نفوذ کرده و به تایوان اجازه دهد که سرمایه های بیشتری را جذب کند.”

این قرارداد به گوگل کمک می کند تا استراتژی جدید سخت افزاری خود را پس از سال ها همکاری با شرکت هایی مثل اچ تی سی، لنوو و موتورولا، تشکیل دهد.علاوه بر این، 2000 کارمندی که به گروه گوگل ملحق می شوند، نزدیک به 19 درصد از کارمندان اچ تی سی را تشکیل داده اند. این کمپانی تا مارچ 2017 (اسفند سال گذشته) نزدیک به 10652 کارمند داشته است.

نکته جالب دیگر اینکه پس از همکاری این دو شرکت فناوری، اچ تی سی و گوگل همچنان به رقابت در بخش گوشی های هوشمند ادامه می دهند؛ شن در پاسخ به این مساله اعلام کرد که همکاری با گوگل به این معناست که اچ تی سی همچنان می تواند از کارمندانی که به گوگل ملحق می شوند، استفاده کند.

آسترلو در این راستا اضافه کرد: “نواحی فعالیت مشترک میان این دو شرکت بسیار زیاد بوده که برای مثال می توان به بخش اندروید اشاره کرد. شاید این توافق نامه همپوشانی هایی را در بخش گوشی های هوشمند برخی بازارها ایجاد کند؛ اما واضح است که ما در دو نقطه جغرافیایی متفاوت فعالیت می کنیم؛ بنابراین فرصت های همکاری بیشتر از رقابت خواهد بود.”

جالب اینجاست که گوشی های پیکسل در کشور تایوان عرضه نمی شوند؛ یا حداقل اینکه تاریخ راه اندازی آنها هنوز اعلام نشده است. این در حالیست که دو شرکت اچ تی سی و گوگل از ده سال قبل تا به حال در زمینه سخت افزاری با یکدیگر همکاری داشته اند.

در حال حاضر جزئیاتی درباره کارمندانی که به گوگل ملحق می شوند، در دست نیست؛ با اینحال، آسترلو خاطر نشان کرد که گوگل قصد دارد کمترین اختلال را در روند زندگی آنها ایجاد کند. این کارمندان همچنین حضور گوگل در تایوان را گسترش می دهند؛ این بدان معناست که بیشتر آنها به سیلیکون ولی نقل مکان نخواهند کرد.

آسترلو در پایان این کنفرانس خبری اعلام کرد که پیکسل بدون حضور اچ تی سی امکان پذیر نبود. “ما نسبت به کارهایی که می توانیم در پنج تا ده سال آینده با این توافق جدید انجام دهیم بسیار هیجان زده ایم. موفقیت در دراز مدت، دلیلی این همکاری با اچ تی سی بوده است.”

وانگ نیز در ادامه کنفرانس اعلام کرد که کمپانی اچ تی سی همچنان به توسعه گوشی های هوشمند سری یو و واقعیت مجازی وایو ادامه می دهد. آسترلو نیز اضافه کرد که گوگل هیچ بیانیه ای در زمینه واقعیت مجازی ندارد؛ اما احتمالا در این زمینه نیز با اچ تی سی همکاری خواهد کرد.

.

منبع: techcrunch

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر