توضیحات وزیر ارتباطات در مورد محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت

توضیحات وزیر ارتباطات در مورد محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعرفه‌های سابق و جدید اینترنت ثابت را منتشر نمود و در مورد محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت سخن گفت.

به گزارش تکراتو و به نقل از خبرگزاری مهر، محمد جواد آذری جهرمی با انتشار این اطلاعات ضمن بررسی و محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت، از کاهش قیمت همراه با تضمین سرعت و همچنین افزایش میزان مصرف حجم خبر داد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه ایستاگرام خود، تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت را منتشر و در مورد محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت نیز توضیحاتی را ارائه نمود.

توضیحات جهرمی در مورد محاسبه قیمت مدل جدید اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت و همچنین قیمت مدل جدید اینترنت توضیحاتی را ارئه نمود که در ادامه آمده است.

به گفته وزیر ارتباطات، در تعرفه جدید اینترنت ثابت، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به سرعت خریداری شده، به مشترکین خود تضمین دهند.

آذری جهرمی اعلام کرد منظور از مصرف منصفانه مفهومی است که در سرویس‌های خانگی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرویس اختصاصی، همان سرویس خانگی است که صرفا بر اساس سرعت و بدون سقف مصرف منصفانه ارائه می‌شود.

تعرفه این مدل نیز موجود است و این مدل استفادہ تجاری دارد. مدل اینترنت جدید ارائه شده باعث نزدیک شدن به سمت مدل‌های استاندارد جهانی می‌شود.

محمد جواد آذری جهرمی اعلام نمود که یکی از شرکت‌ها در این چند روز، تعرفه‌های خود را اعلام کرده است. به گفته وی با مقایسه مصوبه جدید با مصوبه قبلی معلوم است که در مدل سابق لازم بود تا برای سرویس دو مگابیت در ثانیه با سقف مصرفی گیگابایت، سی و پنج هزار تومان پرداخت شود.

 

بیشتر بخوانید: اعلام تعرفه های جدید اینترنت ثابت !

 

اما در مدل جدید اینترنت برای سرویس دو مگابیتی با حجم مصرف عادلانه بیست گیگابایتی، بیست و پنج هزار تومان پرداخت خواهد شد. یعنی سی درصد کاهش در هزینه و صد درصد رشد در میزان مصرف.

البته به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سرویس شانزده مگابیتی، پرداخت با رشد شصت درصدی مواجه شده اما میزان مصرف، نشان از رشد هزار و دویست درصدی دارد.

براساس اطلاعات موجود، تقریبا حدود هفتاد درصد کاربران، در ماه مصرفی بین هفت تا ده گیگابایت دارند.

به گفته آذری جهرمی اکنون یک فضای رقابتی ایجاد شده است و باید منتظر بود تا سایر شرکت‌ها تعرفه خود را اعلام کنند. وی بر اینکه این فضای رقابتی ایجاد شده بین شرکت‌ها در نهایت به نفع مصرف کنندگان خواهد بود تاکید دارد.

به گفته آذری جهرمی، سقف مصرف منصفانه برای ترافیک داخلی دو برابر سقف‌های اعلام شدہ است. این مسئله باعث رشد محتوای محلی به خصوص در سرویس‌های ویدئوی آنلاین خواهد شد. وی ادامه داد که این تصمیم بر اساس اسناد بالادستی و به خصوص سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات اخذ شدہ است.

تعرفه ارائه خدمت دسترسی پرسرعت ثابت مبتنی بر سیم مسی (ADSL)

نرخ بیت دانلود (بیت بر ثانیه) سقف تعرفه ماهانه ارائه خدمت (هزار ریال)
۵۱۲K ۱۲۵
۱M ۲۰۰
۲M ۲۵۰
۳M ۳۵۰
۴M ۴۰۰
۸M ۵۰۰
۱۶M ۸۰۰

تعرفه ارائه خدمت دسترسی پر سرعت ثابت مبتنی بر VDSL و فیبر

 ۲۰M ۲۰۰۰
۳۰M ۲۵۰۰
۵۰M ۳۰۰۰

توجه: کف تعرفه ماهانه هر یک از سطوح جداول فوق به میزان ۸۰ درصد سقف تعرفه ماهانه سطح مربوط، تعیین می‌شود.

تعرفه قدیمی اینترنت ثابت (ADSL)

سرعت اینترنت سقف مصرف اینترنت بین‌الملل سقف مصرف اینترنت داخلی قیمت ماهانه
۵۱۲ کیلوبایت تا ۲ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابیت ۲۰ گیگابیت 20 هزار تومان
۵ کیلوبیت تا ۲ مگابیت بر ثانیه ۳ گیگابیت ۶ گیگابیت 10 هزار تومان
۲ مگابیت تا ۶ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابیت ۲۰ گیگابیت 35 هزار تومان
۶ مگابیت تا ۲۰ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابیت ۲۰ گیگابیت 50 هزار تومان
بالای ۲۰ مگابیت بر ثانیه تا سقف ۲۰۰ گیگابیت ۱۴۰۰ گیگابیت 250 هزار تومان
۵۰ مگابیت بر ثانیه تا سقف ۲۰۰ گیگابیت ۱۴۰۰ گیگابیت 300 هزار تومان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان اعلام نمود که فضای مجازی، فضایی مناسب برای طرح دیدگاه‌ها و همچنین انتقادات است. به گفته وی بیان این دیدگاه‌ها در تصمیمات مسئولین موثر خواهد بود و البته نحوه بیان انتقادات در فضای عمومی که توسط بسیاری افراد قابل رویت است بسیار مهم است. وی ادامه داد که در این فضا بسیاری از افراد از ادبیاتی استفاده می‌کنند که مناسب نیست و امیدوار است که این ادبیات اصلاح شود.

.

بیشتر بخوانید:ارسال نظر