واقعیت‌هایی در مورد رفع فیلترینگ تلگرام ؛ چه کسی تلگرام را رفع فیلتر کرد؟

واقعیت‌هایی در مورد رفع فیلترینگ تلگرام ؛ چه کسی تلگرام را رفع فیلتر کرد؟

چندی پیش گفته شد که رفع فیلترینگ تلگرام به دستور رئیس جمهور صورت گرفته است. اما واقعا چه کسی فیلتر تلگرام را برداشت؟

به گزارش تکراتو و به نقل از آخرین خبر، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد اینکه رفع فیلترینگ تلگرام به دستور رئیس جمهور اتفاق افتاده است اعلام نمود که موضوع رفع فیلترینگ تلگرام در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار گرفته است و توسط آنها تصمیم گیری‌های لازم در مورد اینکه این پیام رسان در کشور به کار خود ادامه دهد گرفته شده است.

سید محمود واعظی، در پایان نشست هیات دولت اعلام نمود که آقای رئیس‌‌جمهور از اعضای کابینه درخواست کرده‌اند که هرچه زودتر برنامه‌های خود را عملیاتی کرده و آنها را برای مردم بازگو نمایند. به گفته سید محمود واعظی ، آقای رئیس‌جمهور از اعضای هیات دولت خواسته است تا به شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور سفر کرده و در مورد انجام وظایف خود به مردم گزارش بدهند.

درخواست رئیس جمهور از مسئولین برای ارائه گزارش به مردم

رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود در مورد رفع فیلترینگ تلگرام اعلام نمود که اکنون که کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد لازم است تا دهه فجر امسال بسیار باشکوه‌تر از دهه فجر سال گذشته باشد. وی همچنین در ادامه اعلام نمود که نه تنها دولت بلکه باید قوه قضاییه و قوه مقننه نیز و حتی سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها، بیشتر با مردم در ارتباط باشند و از برنامه‌ها و عملکرهایی که تاکنون در کشور داشته‌اند سخن بگویند.

رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور همچنین اعلام نمود که آقای روحانی تاکید دارند که باید روحیه امید و نشاط در جامعه و در بین مردم گسترش یابد. وی ادامه داد که متاسفانه در چند ماه گذشته زلزله‌هایی در کشور اتفاق افتاده است مانند زلزله‌های کرمانشاه، کرمان و… و همچنین حادثه نفتکش سانچی که همه اینها باعث ناراحتی مردم شده‌اند زیرا همه مردم کشور با بازماندگان این حوادث همدرد هستند. وی تاکید نمود که با ارائه برنامه‌های مختلف به جوانان‌ و مردم، امید را در بین آنها زنده نگه خواهند داشت.

بررسی دستورات رئیس جمهور به وزیر ورزش

واعظی در ادامه اعلام نمود که اعضای هیات دولت از آقای رییس‌جمهور درخواست کرده‌اند که این برنامه‌ها را به مردم اعلام نماید و خاطرنشان کرد که به احتمال زیاد آقای رییس‌جمهور در اواسط هفته آینده به صورت مستقیم با مردم سخن خواهند گفت. به گفته وی رئیس جمهور در مورد مسائلی چون برنامه‌های اشتغال روستایی، بازسازی کردن یا از نو ساختن خانه‌هایی که فرسوده هستند با کمک دولت، تلاش برای ایجاد اشتغال در کسب و کارهای خرد در مدت زمان کوتاه و … سخن خواهد گفت.

وی همچنین در مورد درخواست رئیس جهمور از وزیر ورزش سخن گفت و ادامه داد که رئیس‌جمهور به وزیر ورزش دستور داده‌اند تا مکان‌هایی در  شهرستان‌ها  ایجاد کنند تا از آنها برای ورزش همگانی یا سایر ورزش‌ها استفاده شود.

اعلام فعالیت‌های صورت گرفته به مردم توسط صدا و سیما به دستور رئیس جمهور

رئیس دفتر رئیس‌جمهور که اعلام نمود لازم است تا امید را در مردم زنده نگه داشت و روحیه نشاط را نیز در آنها بالا برد، تاکید نمود که آقای رئیس‌جمهور از صدا و سیما خواسته‌اند تا فعالیت‌های مختلف صورت گرفته در کشور را برای مردم بیان کنند.

واعظی در ادامه صحبت‌های خود در مورد رفع فیلترینگ تلگرام اعلام نمود که آقای رئیس‌جمهور بر بحث اشتغال در دنیای مجازی تاکید دارند. به گفته وی آقای رئیس‌جمهور  اعلام نموده‌اند که فضای مجازی در خدمت اشتغال و اقتصاد کشورها قرار گرفته است و همچنین در اینجا اقتصاد دیجیتال نیز نقش بالایی در رفاه مردم دارد. مسئله اشتغال در دنیای مجازی، باعث شد تا آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز در هیات دولت گزارش بسیار خوبی از برنامه‌های شورای عالی فضای مجازی برای ایجاد اشتغال را اعلام نماید.

رفع فیلترینگ تلگرام براساس تصمیم‌گیری‌های شورای عالی امنیت ملی بوده است!

به گفته رئیس دفتر رئیس جمهور، رفع فیلترینگ تلگرام براساس تصمیم‌گیری‌های شورای عالی امنیت ملی بوده است و آنها تصمیم گرفته‌اند که پیام رسان تلگرام بتواند در کشور به کار و فعالیت خود ادامه دهد.

 

بیشتر بخوانید :

.ارسال نظر (1 نظر)

    آخه این چه وضع یه؟ همش فیلتر

    0

    0
    پاسخ