سرورهای مخصوص استخراج بیت کوین به سرقت رفتند!

سرورهای مخصوص استخراج بیت کوین به سرقت رفتند. چیزی حدود 600 سرور که مخصوص استخراج ارز دیجیتالی بودند از یک کمپانی ایسلندی ربوده شدند.

به گزارش تکراتو، در رویدادی که پلیس ایسلند آن را بزرگترین سرقت سریالی تاریخ این کشور می نامند، 600 سرور قدرتمند مخصوص استخراج بیت کوین، 600 کارت گرافیک، 100 پردازنده، 100 منبع تغذیه، 100 مادربورد و 100 مجموعه مموری به سرقت رفته اند.

به دنبال سرقت سرورهای مخصوص استخراج بیت کوین ، تا کنون 11 نفر در این ارتباط بازداشت شده اند اما هیچ یک از کامپیوترهای به سرقت رفته که 2 میلیون دلار ارزش دارند، پیدا نشده است. سارقان ممکن است هرگز اقدام به فروش این اموال نکرده و از آن برای استخراج ارز مجازی بهره ببرند. اولافور هلگی، کمیسر پلیس در این رابطه اعلام کرد که این دستبردی بزرگ و بی سابقه است و تمامی شواهد حاکی از سازمان یافته بودن آن است.

ایسلند بهشت استخراج بیت کوین محسوب می شود، زیرا از یک سو نرخ برق در این کشور پایین است و از سوی دیگر سرعت اینترنت به لطف استفاده از شبکه‌های فیبر نوری بسیار بالاست. با این حال کارشناسان هشدار داده اند که انرژی مصرفی برای استخراج بیت کوین در ایسلند نسبت به انرژی مورد نیاز بخش خانگی‌ بیشتر شده است.


بیشتر بخوانید: معرفی با ارزش ترین و معروفترین ارزهای دیجیتالی در دنیا


جزئیات سرقت سرورهای مخصوص استخراج بیت کوین

سرقت سرورهای مخصوص استخراج بیت کوین ، طی چهار مرحله صورت گرفته است که سه مورد از آنها در ماه دسامبر و مورد چهارم نیز ژانویه رخ داده اما مقامات مسئول به امید ردیابی سارقان تاکنون این موارد را در رسانه ها مطرح نکرده اند. در دو مورد از این سرقت ها شرکت Advania  مورد حمله قرار گرفته که در زمینه ارائه سیستم های مخصوص استخراج ارز فعالیت داشته است. کارت های گرافیک، پردازنده ها و غیره نیز ظاهرا از یک منزل مسکونی دزدیده شده اند.

براساس اطلاعات موجود، به راه انداختن سرورهای مذکور مستلزم مصرف انرژی فراوانی است و این خبرگزاری مدعی شده که پلیس برای یافتن ردی از سارقان به دنبال مراکز با مصرف انرژی بالا در ایسلند است. مقامات مسئول در این راستا از ارائه دهندگان سرویس های اینترنت، تکنسین های برق و فروشندگان تجهیزات ذخیره سازی خواسته اند که سفارشات غیرمعمول را به پلیس گزارش دهند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: apnewsارسال نظر